Домашні способи позбавлення від целюліту

Виявивши у себе целюліт, не варто поспішати витрачати свій час та гроші в спеціалізованих косметичних салонах. Позбутися целюліту (якщо він знаходиться на 1 або 2 стадії розвитку) можна і самостійно без дорогого обладнання та спеціальних лікувальних препаратів.

Правила боротьби з целюлітом в домашніх умовах.

Позбавляючись від целюліту самостійно, треба, в першу чергу, усунути фактор, що сприяє його появі - йдеться про нормалізацію щоденного харчування, паралельно виконуючи процедури, що активізують кровообіг в проблемних зонах. У таких умовах целюліт не зможе довго чинити опір і, при наявності запасу часу, організм позбудеться від цього недоліку самостійно.

Методики зцілення від целюліту в домашніх умовах.

Харчування, що сприяє усуненню целюліту. Без нормалізації харчування важко розраховувати на успішну боротьбу з целюлітом, адже саме з їжі целюліт черпає «сили» для росту і розвитку. Основа целюліту - це шлаки і токсичні речовини, що надходять в організм і з плином часу збираються в жирових клітках на стегнах. Зменшивши або припинивши повністю надходження «поганих» інгредієнтів, ми тим самим залишаємо целюліт на «голодному пайку» і спрощуємо боротьбу з ним. 

Продукти, від яких має сенс відмовитися. 

Солодкі газовані напої. Соки тривалого зберігання. Ковбасні вироби (сосиски, сардельки). М'ясні напівфабрикати тривалого зберігання. Жирна свинина. Супи і каші швидкого приготування. Вироби з білого борошна (макарони, здоба, випічка). Крім цього бажано, щоб якомога рідше опинялася на столі смажена, сильно гостра і солона їжа, солодощі заводського виробництва (молочний шоколад, цукерки, солодкі батончики і так далі).

Паралельно з цим треба забезпечити організм продуктами, які активізують роботу кишечника, які забезпечують організм необхідними інгредієнтами (білками, жирами, вуглеводами). Треба їсти більше фруктів, овочів (у вигляді свіжих салатів або в тушкованому вигляді). У раціоні повинні бути присутніми чиста негазована вода, свіжий сік, риба, горіхи, натуральні каші, нежирне м'ясо.

Виконання спеціальних вправ - це наступний крок на шляху до стрункої фігури. Завдяки помірним фізичним навантаженням, можна не тільки поліпшити стан фігури, але і благотворно вплинути на весь організм (робота внутрішніх органів, суглобів, профілактика серцево-судинних захворювань). Під час і після фізичних вправ активізується кровообіг і обмін речовин, а це саме те, чого найбільше боїться целюліт. Але, перш ніж приступити до тренування, треба запам'ятати правила, дотримання яких різко підвищить ефективність занять.

1. Необхідно підібрати комплекс вправ, що впливають на м'язи стегна (передня, задня і бічні поверхні) та сідниць - тому що в цих місцях целюліт утворюється в першу чергу.

2. Тренування краще всього проводити через день, тривалістю 20 - 30 хвилин.

3. Заняття можна проводити в будь-який час доби.

4. Під час тренування треба підтримувати прискорене дихання і серцебиття.

5. Якщо хочеться, треба обов'язково пити воду.

6. Треба стежити за тим, щоб у м'язах не накопичувалася втома, якщо відчувається перетренірованність - зменшуємо навантаження або робимо перерву на 2 - 4 дні.

Допомогти організму позбутися від целюліту можна за допомогою самомасажу. 

Є 2 варіанти виконання антицелюлітного самомасажу - за допомогою масажної щітки або ручний самомасаж, під час якого виконуються масажні прийоми (погладжування, розтирання, розминання) традиційного масажу. Другий варіант - більш складний і вимагає тривалого часу для освоєння, тому ми його зараз розглядати не будемо, а освоїмо самомасаж за допомогою масажної щітки.

Правила самомасажу за допомогою масажної щітки.

1. Ефект буде помітний після курсу самомасажу тривалістю 8 - 10 процедур. Періодичність проведення - через день.

2. Тривалість самомасажу кожної ноги 5 - 10 хвилин.

3. Необхідно виконати спочатку повністю самомасаж однієї ноги, а потім другої.

4. Всі рухи під час самомасажу виконуються знизу вгору.

5. Під час самомасажу треба прагнути до того, щоб м'язи масажованих ног були максимально розслаблені.

Послідовність дій при самомасаж масажною щіткою.

1. Приймаються гарячий душ або ванну, щоб очистити шкіру і активізувати кровообіг в ній.

2. Наносимо антицелюлітний крем на одну, злегка вологу ногу.

3. Масажною щіткою розтираємо задню поверхню гомілки рухами знизу вгору до стійкого почервоніння шкіри.

4. Потім переходимо до розтирання стегна (спереду, ззаду і з боків), рухи виконуються до тулуба. Знову добиваємося стійкого почервоніння шкіри.

5. На цьому самомасаж однієї ноги закінчений. Можна переходити до масажу іншої ноги.

Контрастні процедури можна використовувати не тільки для підвищення імунітету, але і для ефективної боротьби з целюлітом. Залишимо тільки відразу купання в ополонці і обливання на вулиці водою вранці, екстремалам цього способу оздоровлення. Щоб допомогти організму позбавитися від целюліту, необхідно 2 - 4 рази на тиждень приймати контрастний душ. Целюліт боїться, коли активізується кровообіг у проблемних зонах - от цього ми і досягаємо за допомогою контрастних процедур.

Техніка використання контрастного душу. Вранці або ввечері (великої різниці немає) стаємо під теплий душ і очікуємо легкого почервоніння шкіри. Перемикаємо воду на більш прохолодну (не варто використовувати сильно холодну воду - це не прискорить позбавлення від целюліту). Перебуваємо під холодною водою 5 - 15 секунд (не більше) і знову під теплу воду - чекаємо, поки організм повністю прогріється. Потім повторюємо цикл, і так 3 - 4 рази. Щоб спростити процедуру і збільшити її ефективність, можна використовувати гнучкий шланг душу - у такий спосіб легше обробляти тільки проблемні ділянки. В останню чергу треба завжди обливатися прохолодною водою, а потім витертися і надіти теплий одяг.

Огляд домашніх процедур для боротьби з целюлітом був би неповним без розгляду антицелюлітної косметики. Дуже багато жінок роблять помилку, починаючи індивідуальну антицелюлітну програму саме з використання антицелюлітних кремів. Справа в тому, що антицелюлітну косметику треба розглядати як один з додаткових засобів  що усувають «апельсинову кірку» на шкірі. Тобто без відповідного харчування, питного режиму, самомасажу і інших процедур ефект від антицелюлітної косметики буде виражатися тільки в поліпшенні зовнішнього вигляду шкіри. Щоб реально зменшити обсяги проблемних ділянок, антицелюлітні крема найзручніше використовувати під час самомасажу.

Як ми бачимо, є досить великий вибір «домашніх» антицелюлітних процедур. Давайте розберемося, як ними правильно користуватися.

Орієнтовний план самостійного позбавлення від целюліту.

1. Обов'язково звернути увагу на свій щоденний раціон.

2. 2 - 4 рази на тиждень виконувати спеціальні вправи.

3. У дні вільні від тренувань виконувати самомасаж або контрастні процедури (в один день виконувати ці процедури не рекомендується).

4. Виконуючи самомасаж, використовувати антицелюлітну косметику.

5. Обов'язково звертати увагу на отриманий результат, завдяки цьому можна визначити які антицелюлітні процедури дають максимальний ефект, і надалі має сенс їх використовувати більш активно.

Дивіться далі