Жіночі сережки - любов на віки

Ну, хто б міг подумати, що настільки улюблена прикраса всіх жінок протягом всієї історії людства, як сережки, були коли-то виключно чоловічим аксесуаром. Кілька століть сережки у вухах чоловіків служили підтвердженням їх виключної мужності і брутальної неперевершеності.
Сережки носили вже в древньому Єгипті - це був атрибут людини високого рангу. У сотників Цезаря кільце в сосках було знаком доблесті і хоробрості.

Жіночі сережки ніколи не були символом доблесті, та нам, взагалі-то, це і ні до чого. Достовірно відомо, жіночі сережки були символом, перш за все, батьківського заступництва. Існував звичай, на п'ятиріччя доньки батько дарував їй сережки, які дбайливо зберігалися до кінця життя. Дівочі сережки разюче відрізнялися від сережок заміжніх жінок.

На самому початку, жіночі сережки, як і чоловічі, були дуже прості у виготовленні - просто кільця, які вставляли в мочку вуха. Поступово жіночі варіанти ставали різноманітніше й цікавіше. Ювеліри, з часів бронзового століття, віддають багато часу і сил на створення унікальних прикрас для жінок. Мода на сережки так само не постійна, як і все пов'язане з жінкою. Але, незмінним завжди залишається одне - золото та діаманти поза часом і поза конкуренцією.

Але такі прикраси потрібно носити у відповідній обстановці. І в певному віці. Зовсім юні дівчата з громіздкими сережками, посипаними дорогоцінними каменями, підкреслюють не соціальний статус, а дурний смак. Як казала героїня культової повісті «Сніданок у Тіффані»: «Це дешевка - носити діаманти, поки тобі нема сорока. І навіть у сорок ризиковано.  Зморшки і кістки, сиве волосся і діаманти ». Не варто, звичайно, чекати, коли тобі стукне сорок, щоб надіти елегантні сережки, але частка істини у цих висловлюваннях є.

Є певний дрес-код на носіння ювелірних прикрас. Днем сережки повинні бути мініатюрні, з невеликим камінцем, щоб не привертати зайву увагу. Не випадково, в багатьох великих компаніях заборонено носити помітні прикраси в робочий час. Але на вечірній вихід це правило не поширюється і жінка може собі дозволити одягнути те, що душі завгодно. Хоча останнє твердження теж потребує в редагуванні. Душа-то вона може вимагати те, що категорично не йде власниці. Вважається, що камені в сережках повинні гармоніювати з кольором очей, або бути частиною ювелірного гарнітура. Якщо жінка носить окуляри, то сережки у вухах повинні бути не крупні, без додаткового декору, щоб не перевантажувати верхню частину обличчя. Для маленьких мочок потрібно підбирати матові прикраси довгастої форми, а для великих, потрібні витончені сережки, не обтяжені великою кількістю каменів. Дамам з круглим обличчам потрібні сережки довгі, які будуть «звужувати» обличчя, а красу тонких рис і точених скул підкреслять кільця-сережки і об'ємні кліпси. Існує кілька видів сережок: гвоздики, сережки-підвіски, сережки-обручі, пуссети, сережки з коштовним камінням. Так що вибір завжди є.


на фото: жіночі сережки

У цьому сезоні в моді золоті прикраси. Але, власне, це, напевно, і не велика новина. Золото завжди було в ціні. Однак і золото змінюється зовні. Ювеліри пропонують не тільки традиційне жовте і біле золото, італійські майстри ввели і чорне золото, яке виглядає дуже оригінально і незвично. Коштує воно правда неймовірно, але ж воно того варте. Останнім часом майстри взагалі «изгаляються» над вічним металом як можуть - у продажу з'явилися і блакитні, і зелені, і рожеві сережки з штампиком проби на дужці.

Взагалі з ювелірною модою все досить передбачувано. Хоча інколи на елітарний подіум і виходять вельми неоднозначні особистості типу Аарон Баша, який ввів у моду жіночі сережки, усипані алмазами і перлами у вигляді зайчиків, ведмедиків, машинок. Підкреслена дитячість його прикрас викликала почуття  у всього зіркового бомонду, який тепер із задоволенням скуповує його продукцію і дарує один одному на дні народження дітей.

Інший модних ювелір Di MODOLO, навпаки проголосив витонченість еталоном для наслідування і не відступає ні на міліметр від обраного курсу. Саме тому його так любить Кетрін Зета Джонс і Теа Леоні - обидві не тільки прихильниці цієї марки, а й офіційні обличча рекламних компаній. Ці два майстри на даний момент диктують моду на модному Олімпі, від них залежить, як будуть виглядати зірки на килимових доріжках.


на фото: модні сережки

Якщо з ювелірними прикрасами все більш-менш зрозуміло, то з біжутерією все не просто. Повернення в епоху 80-х на модному подіумі не могло не торкнутися жіночих сережок. І, звичайно ж, торкнулося. Так що, нинішнім 15-тирічним потрібно залізти в мамині скриньки і дістати звідти об'ємні сережки, з неймовірною кількістю каменів, намистин і бісеру. Але якщо раптом ретро-моделі злегка втратили товарний вигляд, то сміливо вирушайте в бутіки - всі провідні дизайнери світу цього року збожеволіли на декоруванні сережок.
Інший раз стає просто страшно - а чи витримають наші вуха таке? Радимо проявляти розсудливість, і, не дивлячись на те, що цього літа в моді велика кількість прикрас, все ж таки не перетворюватися на новорічну ялинку ...

Наталья Торопова

Дивіться далі