Пігулки для схуднення: повне викриття

Людина перестає вірити в Діда Мороза приблизно в десять років, в казки про лелеку - приблизно до п'ятого класу школи, а в обіцянки депутатів - відразу після закінчення виборів. Це наочно доводить, що в цілому всі ми істоти розумні і здатні дивитися на життя реалістично. На превеликий жаль, це правило не спрацьовує, коли люди прагнуть схуднути швидко, не докладаючи до цього жодних зусиль.
Тоді вони знаходять самий «простий» шлях і стають адептами численних лікарських засобів для схуднення, якими наповнений сучасний ринок. І вірять, щиро вірять у все ті обіцянки, які щедро роздають продавці «чарівних» пігулок - звичайно, це ж позбавляє від необхідності робити щось самому, потрібно тільки пам'ятати про купівлю упаковки пігулок і чекати дива. Найцікавіше, що рекламна інформація практично не приховує гіркої правди про вплив того чи іншого препарату на організм, залишається тільки трохи придивитися і поміркувати. Давайте поглянемо на основні гасла миттєвого схуднення, що вселяють вам безоглядну віру.

«Наш засіб впливає безпосередньо на ділянку мозку, який відповідає за відчуття ситості» - ця фраза є гордістю рекламістів, оскільки підсвідомо ми з радістю готові віддати роботу з контролю апетиту (деколи досить нелегку) на відкуп дорогої таблетки. Однак уявіть собі, що ж повинні містити в собі ці таблетки, щоб впливати на роботу мозку? У звичайній медичній практиці це пріоритет вкрай сильних препаратів, що застосовуються для лікування серйозних захворювань, і тільки після ретельного обстеження лікарем. А хто з нас йде до лікаря, щоб отримати консультацію перед покупкою нібито дієвого засобу, тільки чесно? Адже можна з успіхом придбати будь-яку «диво-пігулку», навіть не виходячи з дому, що багато хто й робить. Для роздумів - науково доведеним є той факт, що дія будь-якої активної речовини тільки на певну ділянку головного мозку неможлива, зачіпається робота всіх елементів нервової системи. Тобто, прагнучи придушити почуття голоду, ми не можемо передбачити заздалегідь, які наслідки принесе прийом «чудо-таблеток» і без того виснажений постійними стресами психіці. Адже немає жодного результату досліджень за результатами тривалого спостереження за людьми після закінчення прийому таких пігулок. Або ж вони є, але ретельно приховуються від публічної уваги. До речі, прецеденти заборони до продажу ряду препаратів існують, і негативні впливи часом проявляються тільки через кілька років. Так що в кращому випадку вас просто обманюють і вага залишиться колишня, а в гіршому - вам належить стати добровільним експериментатором над власним здоров'ям. До честі виробників подібних засобів, в анотаціях до таких засобів список побічних ефектів (від нудоти до проблем з роботою серцево-судинної системи) все ж таки є, тільки написаний він, як правило, самим дрібним шрифтом.

«Ці таблетки створені виключно з природних препаратів і тому практично не мають протипоказань» - щоправда, заманливо, адже в наш вік бути в гармонії з природою так модно. А давайте згадаємо, які засоби використовували для своїх цілей найзнаменитіші отруйники всіх часів і народів, і з легкістю зрозуміємо, що і рослинні компоненти потрібно вживати з розумом. Тобто якщо вас намагаються привчити до прийому сечогінних і проносних екстрактів трав, то це не має нічого спільного з реальним схудненням: звичайно, за рахунок щоденної діареї і втрати великої кількості води загальна вага тіла дійсно знизиться, але ось букет наслідків навряд чи порадує. Починаючи з того, що  просто вимиє з організму необхідні для життя мікроелементи, до того ж після припинення прийому цих засобів доведеться наново вчити кишечник і нирки працювати без додаткової стимуляції, а заодно боротися з набряклістю і авітамінозом. Що ж стосується схуднення - забудьте, ці кілька кілограм повернуться до вас дуже скоро, а от розлучатися з ними доведеться вже самостійно.

«Ви схуднете, тому що не будете відчувати почуття голоду» - це обіцянка підкуповує попаданням в ціль, адже ми часто думаємо, що саме відсутність їжі зробить нас стрункими й красивими і коримо себе за кожен з'їдений шматочок. Насправді, відчуття голоду (так само як і спраги) - нормальна реакція правильно функціонуючого організму, недарма відсутність апетиту є однією з ознак нездужання. Хто сказав вам, що відчувати почуття голоду - це погано? Досить харчуватися правильно, і тоді не потрібно вдаватися до дешевих прийомів, намагаючись обдурити власний шлунок. Наприклад, забиваючи його розбухаючою всередині мікроцеллюлозою, на яку і сподіваються творці таких засобів. Однак природа розумніша за нас, а тому рекомендованої дози капсул ви все одно недостатньо , та й природного процесу прийому їжі буде не вистачати, а тому незабаром ви почнете «винагороджувати» себе за перенесені муки збільшеними порціями мучного і смаженого.

«Цей препарат є новітньою розробкою китайських фахівців і успішно застосовується в Китаї» - напевно, наша тяга до незбагненної мудрості Сходу і пам'ять про мініатюрних громадян цієї чудової країни грає з нами злий жарт. Більше нічим пояснити той факт, що неймовірна кількість різних таблеток продається саме під цим гаслом. При цьому ніхто не спромагається з'ясувати, а чи існує хоч один із заявлених в рекламі «дослідних інститутів» у дійсності. Не трудіться - у більшості випадків їх просто немає або ж вони не мають відношення до справи, а гримучі суміші невідомого походження часто виробляються в напівпідпільних цехах. Природно, вам не вдасться знайти хоч одного китайця, який вживає подібне зілля, так само як і побачити легальні посвідчення якості препаратів. Крім того, секрет довголіття і стрункості китайців криється в їх відношенні до харчування, доповненому неймовірною працьовитістю. Подумайте, може, варто краще перейняти дещо з цих традицій - це, по крайней мере, не буде коштувати вам ні копійки.

«Жирові відкладення будуть поступово зникати з стегон, живота і сідниць» - тобто з тих самих проблемних зон, які доставляють нам так багато мук. Як хочеться повірити, що цього можливо досягти, не міняючи способу життя! Проте жоден з численних джерел інформації не може пояснити, як таблетка діє саме на стегна або сідниці. Якщо допустити, що активний компонент покликаний розщеплювати (виводити, спалювати, знищувати - хто в що вірить) жир в організмі, то де гарантія, що не зникне жир в області грудей? Або що вплив виявиться настільки «поступовим», що швидше подіють фізичні вправи і обмеження в харчуванні до 1700 калорій на день, які ненав'язливо радять «застосовувати» разом з такими препаратами. Оскільки категорично важко повірити в генетично запрограмовану капсулу, яка твердо знає, як довести обсяги стегон і талії до ідеального стану, другий варіант куди більш імовірний.

«Скільки жиру увійде в кишечник, стільки і вийде назовні, не усмоктуючись організмом» - мабуть, ні одна обіцянка не звучить настільки заманливо. Причому грунтується вона на реальному механізми роботи лікарських засобів, що допомагають при клінічному лікуванні гіперожиріння. Дійсно, існує спосіб перешкоджати засвоєнню жирів з їжі. Однак є і ще ряд фактів, найголовнішим з яких є те, що більша частина спожитих жирів все-таки засвоїться - подібні блокатори позбавлять вас від необхідності перетравлювати лише близько третини з них. Тобто залишатися прихильником жирної їжі (тут вкрай багато залежить і від виду споживаних жирів) і при цьому схуднути ефективно не вийде, змінювати раціон харчування все одно доведеться. Про це, взагалі-то, вас повинен попередити лікар, тільки з припису якого повинен здійснюватися прийом таких засобів - але прогрес не стоїть на місці, і ось уже кілька років такі препарати можна легко купити в аптеці. Перш ніж радіти, запам'ятайте, що додатково до чарівного ефекту ви отримаєте зниження імунітету за рахунок втрати здатності засвоювати ряд жиророзчинних вітамінів, а також ризик порушити роботу жовчовивідних шляхів. Якщо вас це не лякає - додайте сюди підвищене газоутворення за рахунок гіпертрофованих процесів бродіння і необхідність стати частим гостем туалетної кімнати. Мабуть, це не те, до чого ви прагнете в спробах стати привабливішими. Втім, це добровільна справа кожного, тільки не забудьте заздалегідь визначитися, скільки ви збираєтеся прожити в стані «скидання жиру», адже рано чи пізно з пігулками доведеться розлучитися - ви ж не хочете уподібнитися нещасним наркозалежним. До цього моменту незайвим буде запастися вільним часом і сумою грошей, які знадобляться для курсу лікування з метою відновлення нормальної працездатності організму.

Дива трапляються з тими, хто в них вірить. Залишається тільки додати до цієї віри трохи власних зусиль, і тоді бажаний результат буде досягнутий вами, а не численними розповсюджувачами «чарівних таблеток». Які, як би це ні було сумно, в останню чергу думають про ваше здоров'я ...

Зоя Куприцевич

Дивіться далі