Все про ламінування волосся

Ламінування волосся - процедура догляду за волоссям, що забезпечує покриття їх стійкою повітропроникною захисною плівкою, яка містить живлячі і зволожуючі речовини. Як засіб для ламінування виступає безбарвний барвник для волосся на основі натуральних складових, що не містить аміаку і перекису водню. 

Найбільш відомими і якісними є продукти американської марки Paul Mitchell. Її продукт заснований на гідролізованому пшеничному протеїні - антиоксиданти, зволожує і живить волосся, глибоко проникаючи в стовбур волосся, і ущільнюючи його. До складу входять також соєві протеїни і фітоекстракт деревію, римської ромашки, хмелю, які містять протизапальні та гормоноподібні речовини, що мають лікувальний вплив на волосся і сприяють їх зростанню. Засоби для ламінування - це прозора в'язка рідина без запаху і кольору, гіппоаллергенна і без консервантів. Засіб обволікає кожну волосинку не склеює їх, заповнює всі нерівності в структурі волосся, склеюючи  лусочки і попереджаючи подальше травмування волосся. Волосся стає еластичним і гладким. За рахунок плівки товщина волосся, а відповідно їх загальний обсяг збільшуються на 10-15%. Ламінуюча плівка має антистатичний і легкий водовідштовхувальний ефект, захищає волосся при термообробці, полегшує укладання, оберігає від висушування на сонці, в сухому, солоному кліматі. За рахунок плівки посилюється блиск волосся, що особливо помітно на пошкодженному та тьмяному волоссі. Довговічність покриття від 4 до 6 тижнів в залежності від стану волосся, частоти їх миття, застосовуваних засобів. Процедуру можна проводити не чекаючи закінчення періоду дії. У принципі волосся беруть ламінуючого складу стільки, скільки їм необхідно, передозування неможливе. Вважається, що ламінуючий склад нешкідливий для волосся, більш того, надає оздоровлюючий вплив. 

Останнім часом з'являються продукти для ламінування італійських, німецьких фірм. Є навіть препарати L'oreal, Matrix, але якість цих продуктів вимагає серйозної перевірки. 

Біоламінування волосся 

Біоламінування волосся - процедура догляду за волоссям, що забезпечує покриття їх стійкою повітропроникною натуральною целюлозною речовиною на зразок соку зі стебла кульбаби або соку кабачків молочно-воскової свіжості. При цьому дихає як волосся, так і шкіра голови. Целюлозна плівка надає захисну дію, охороняє волосся від пошкодження, має легкий вологовідштовхувальним ефект (завдяки чому укладання зберігається у вологу погоду. 

Термін "біоламінування", як правило, застосовується до процедури, що використовує продукти японської компанії Lebel Cosmetics або зроблені по її технології. Японські розробки в цій області почалися ще 20 років тому. Силікон у продуктах за технологією Lebel Cosmetics не міститься. Вартість продуктів цієї фірми в рази перевищує ціни на засоби для біоламінування і ламінування всіх інших виробників, але і результат їх застосування, за відгуками, значно краще. 

Фарбувальні пігменти ламінуючого складу заряджені негативно і за законами фізики притягуються до позитивно зарядженого волосся. Склад препаратів забезпечує знижені PH-умови, які служать каталізатором процесу, містять цінні компоненти рослинного походження, а також РРТ -  протеїн, що виймається з перлів, який є необхідним волоссю інгредієнтом й надає  гнучкість і блиск. БІО-ламінат існує в абсолютно прозорому варіанті, а також у 20 кольорових відтінках. 

Волосся, піддані біоламінірованію, злегка (приблизно на 10%) збільшуються в обсязі, стають гнучкими, еластичними, слухняними, блискучими. Целюлозна плівка, що огортає волосся дозволяє зберегти усередині поживні речовини і вологу, згладити нерівності і шорсткості волосся, оберегти від вимивання нанесені при фарбуванні пігменти. 

У середньому біоламінат починає змиватися через місяць. Процес дуже плавний. У будь-який зручний момент можна повторити процедуру, перенасичення не відбувається. Волос приймає рівно стільки складу, скільки може прийняти. 

Процедура ламінування волосся 

Процеси ламінування і біоламінування полягають у нанесенні складу на волосся на 20 - 35 хв (можна в 1 або в 2-3 прийоми в залежності від стану волосся), потім склад змивається. Щоб ламінат глибше проник в структуру волосся, його прогрівають протягом 15 хв. Потім прополіскують прохолодною водою. Усього процедура займає близько години. 

Ламінування і біоламінування рекомендуються для тонкого. пошкодженого, тьмяного, сухого волосся. На здоровому і блискучому волоссі ефект блиску буде мало помітний. Процедури корисні для збереження кольору фарбованого волосся, хоча  ламінування і біоламінування може бути як безбарвним так і кольоровим. Обидві процедури не дадуть волоссю пушитися, кучеряве волосся стане більш слухняним. Однак, товсте важке волосся ламінування і біоламінування тільки обтяжать. 

Обидві процедури нешкідливі, мають легкий оздоровчий ефект, але вони не панацея. Якщо волосся хворе, проблемне, краще спочатку провести процедури лікування, реставрації, реконструкції волосся всередині, ущільнити їх структуру, при необхідності виконати додаткову іонізацію волосся і тільки потім робити ламінування або біо-ламінування. Обидві процедури корисно провести для захисту перед поїздкою на море, в степові райони, в місця з агресивним кліматичним середовищем (сонце, вітер, сухість, соляні пари), а також після фарбування або після "хімії", щоб довше зберегти їх ефект. Після ламінування волосся легше укладаються, більш слухняні. Волос, на який наесли ламінат, при нагріванні феном запам'ятовує форму, яку йому надають, і необхідність застосування лаку або гелю практично відпадає. 

Ще раз варто відзначити, що щасливим власницям здорового блискучого волосся не варто очікувати побачити обіцяний "діамантовий" блиск після ламінування. Ефект не буде таким разючим, хоча деяке поліпшення при бажанні можна буде помітити. 

Ламінування волосся в домашніх умовах 

Ламінування і біоламінування, в принципі, можна провести самому в домашніх умовах, якщо, звичайно зуміти придбати необхідні засоби. Але перед ламінуванням обов'язково необхідно провести діагностику стану здоров'я та структури волосся, підібрати оптимальні продукти для очищення та харчування, забезпечити дотримання балансу вологості. І перш, ніж зважитися на самодіяльність, а ламінування волосся в домашніх умовах по іншому не назвеш, краще сходити до хорошого фахівця, щоб він або дав вам пораду щодо вашого волосся, або, у разі необхідності, провів лікування. А потім вже вирішуватися на домашнє ламінування. Так, і варто добре подумати, навіщо ви збираєтеся ламінувати своє волосся. Якщо тільки заради збереження кольору та оздоровлення після фарбування, то краще не поскупитися на дорогу фарбу гарного виробника, яка не зіпсує ваше волосся. 

І маленька рада ... Перш, ніж купувати засоби для ламінування або біоламінування, щоб виконати процес в домашніх умовах, краще хоча б один раз не поскупитися і сходити до хорошого майстра. Це дасть можливість не тільки детально вивчити технологію виконання процесу, але і проконсультуватися про своє волосся і побачити на власні очі наскільки ці "преміум" процедури підходять для вашого волосся. І тільки після цього ви зможете визначити, чи варто витрачатися на покупку препаратів, чи зможете ви правильно витримати технологію проведення процедур. 

Догляд за ламінованим волоссям 

Для миття ламінованого або біо-ламінованого волосся краще застосовувати спеціальні шампуні, зі зниженим вмістом лугу або шампуні для забарвленого волосся. Маски і кондиціонери не забороняються - ламінування не постраждає. А ось шампуні та скраби для глибокого очищення потрібно застосовувати до процедури ламінування. Вартість ламінування, як і біоламінування істотно залежить від вартості застосовуваних продуктів і визначається їх витратою, на що впливає довжина і стан волосся (пухке коротке волосся може взяти складу більше, ніж нормальне волосся середньої довжини). 

От коротенько і все що можна сказати про процедури ламінування і біоламінування волосся. 

Дивіться далі