Модні дієти

Що значить модна дієта? Яким чином ті чи інші дієти стають модними? Чи можна провести паралель між поняттями модна дієта і дієта ефективна? Ми провели невелике дослідження на цю тему і пропонуємо вам ознайомитися з результатамі.
Термін «мода» означає «спосіб, образ, правило». Поняття «модний», виходячи з цього визначення, можна розуміти як щось відповідне даного моменту, найбільш популярне тут і зараз. Яким чином поняття «модне» можна віднести до дієт? 

Мода, як відомо, дама мінлива, ніколи не стоїть на місці. Змінюються смаки й уподобання, життя і образ думок, змінюються сезони, нарешті, і все це піднімає на хвилю популярності щось нове або добре забуте. Моду формують також і люди, відомі, публічні люди, яких прагне наслідувати інша частина людства. Саме завдяки їм стає популярною перша, з розглянутих нами категорій дієт. 

Модні дієти зірок 

Ця категорія, мабуть, найрізноманітніша і швидко змінюється. Дивлячись на Вікторію Бекхем, Ніколь Кідман, Ларису Доліну шанувальниці їхнього таланту вважають, що якщо скористаються порадами з харчування від цих зірок, то будуть виглядати мало не в точності, як вони. Ніхто не звертає уваги на «дрібну» деталь - «дієти зірок» в переважній більшості дуже жорсткі. Зірки живуть для своєї роботи і готові пожертвувати багатьом заради кар'єри, для підтримки форми вони готові навіть ризикнути здоров'ям. 

Такі дієти тримаються на піку популярності, поки їм на зміну не прийдуть інші, від інших «зірок», не менш привабливих і відомих. І тоді більшість тих, хто сидить на «зіркових» дієтах тут же перебігають до іншого табору, сідаючи на дієту Ксенії Бородіної або Келлі Осборн. 


Як показує практика, такі дієти малоефективні для простих людей. У багатьох не вистачає сили волі та витримки, щоб дотримуватися такої кількості обмежень. До того ж прихильники модних дієт від «зірок» повинні розуміти, що ці самі «зірки» мають щільний робочий графік, ведуть досить активний спосіб життя, що й допомагає їм скинути вагу так швидко. Лежачи на дивані, таких результатів досягти важко, а зберегти досягнуте практично неможливо. 

Модні овочеві та фруктові дієти 

Ці дієти стають популярними, коли настає сезон. Ослаблений організм взимку інстинктивно «кидається» на джерела вітамінів. До літа популярність таких дієт зростає разом зі збільшенням числа, тих, хто хоче пристойно виглядати на пляжі, і, звичайно, із збільшенням асортименту доступних овочів і фруктів. 

Такі дієти, як правило, теж відносяться до розряду жорстких монодієт. Але, думається, якщо ви належите до тих людей, які в спеку навіть думати не можуть про те, щоб щось пожувати, то такі дієти вам підійдуть. 

Але при цьому не варто забувати про небезпеку таких дієт. Фрукти і овочі, складові раціону такої модної дієти краще регулярно міняти і влаштовувати перерви, під час яких потрібно харчуватися нормально, хіба що зменшивши порції. Таким чином, можна підтримувати хорошу форму все літо, а взимку приходить час інших модних дієт. 

Жорсткі короткострокові модні дієти 

Як показало наше маленьке дослідження, такі дієти підносяться в ранг модних в основному перед святами. Особливо напередодні Нового року. Зазвичай прекрасна половина людства спохвачується приблизно за тиждень до «години Ч», а в більшості випадків не більше, ніж за 3-4 дні. 

Ось тоді й починаються пошуки за запитом «схуднути за 1-3 дні на 10 кілограмів». Справа зовсім безнадійна, скинути таку кількість ваги за короткий період неможливо, хіба що голодувати. Але це не відлякує охочих вбратися в модну ганчірочку, вони рвуться в бій і стійко переносять тяготи коротких дієт. 

Ефективність таких дієт навіть не хочеться обговорювати. Ніхто при здоровому глузді не сподівається зберегти досягнуті результати, головне -  за дві хвилини до опівночі у всій пишності, а далі - хоч трава не рости! 

Здається, якщо йти за такою модою раз на рік, то нічого страшного не відбудеться, однак якщо сидіти на таких дієтах довгий час, буквально від свята до свята, у результаті з'явиться ризик перейти на спеціальні лікувальні дієти. 

Ті, хто давно випробував усі варіанти швидких дієт, і, можливо, заробив пару болячок, приходять, нарешті, до логічного висновку: для підтримки форми короткі дієти не годяться, тут потрібна спеціальна система харчування. 

Системи харчування 

Дієта Каті Мірімановой, Дієта доктора Борменталя, Дієта Монтіньяка - все це системи, розраховані по суті справи на все життя. Саме ці три перерахованих способи харчування, судячи з наповненості форумів, є модними, незважаючи на свій похилий вік. У чому причина їхнього успіху? 

Справа в тому, що ці системи відрізняються одним важливим чинником: тим, що худнуть дозволяється вживати в їжу буквально все! Є, звичайно, обмеження іншого плану: іноді це жорсткі тимчасові рамки, іноді обмеження калорій. Але кожна особа твердо знає: щодня їй буде дозволено поласувати чимось таким, що інші дієти суворо забороняють, потрібно тільки дотримуватися правил. 

Адже більшість людей товстішає не з-за того, що багато їсть, а тому що має прихильність до певних продуктів, а дієти їх строго забороняють, на відміну від модних дієт-систем. Здається, якщо утримати вагу іншими способами не представляється можливим, то найкращим виходом будуть саме такі модні дієти. Інша справа, що рано чи пізно вони вам все одно наскучат. 

Інші модні дієти 

Під цією категорією розуміються дієти, що стали модними з двох простих причин: вони прості і досить ефективні. Розглянемо, наприклад Кремлівську дієту. Якщо ви запитаєте медиків, вони вам скажуть, що це надзвичайно небезпечна дієта. Але ... вона досить проста: знай собі їж, та бали підраховуй, і досить ефективна: на ній дійсно скидають зайву вагу. 

Однак обмеження вуглеводів - не самий безпечний спосіб схуднути. Ті, що знайомi з системою Аткінса і не полінувалися прочитати його книгу, знають, скільки вітамінів і добавок рекомендує автор приймати попутно з дієтою. На такі дрібниці ми зазвичай не звертаємо уваги, а потім заробляємо важкі розлади зору, артрити та інші хвороби, які провокує нестача вуглеводів. 

Те ж саме можна сказати і про більшість інших простих і ефективних дієт. Так що ж робити? Де знайти дієту безпечну, ефективну і просту? 

Сьогодні здоров'я нації обговорюється на урядовому рівні. Телепрограми лають фаст-фуд і лякають загальним ожирінням, спорт стає вельми модним проведенням часу. Бути може, саме сьогодні народжується мода на одну із самих здорових і ефективних дієт: спорт і раціональне збалансоване харчування. І якщо це так, хочеться висловити надію, що ця дієта стане найбільш модною, буде мати безліч послідовників і ніколи не зникне з рейтингів популярності.

Александра Панютина

Дивіться далі