Плетіння кісок. Як плести косу.


Довге волосся завжди було прикрасою жінки. Вони безперечно мають перевагу перед короткою жіночою стрижкою , особливо, якщо волосся укладене і має живий вигляд і блиск. Нижче будуть привидено кілька способів заплітання волосся в коси.1. Плетіння в три прядки 

Розчісуємо щіткою всю масу волосся назад. Ділимо на три рівні частини, умовно позначаємо їх цифрами: 1,2,3. Між першою і другою прядками поміщаємо третю, потім - першу між третьою і другою, другу між третьою і першою. І знову, третю між першою і другою, і так далі. В результаті отримуємо звичайну косу. Закріплюємо її гумкою, стрічкою, бантом, зажимом і т. д. Оформляємо чубок. 

2. Плетіння в чотири прядки 

Ділимо волосся на потиличній зоні голови на чотири прядки. Кожній з них умовно присвоюємо кольори: 1 - зелена, 2 - червона, 3 - рожева, 4 - жовта. Починаємо плетіння з правої. Зелену (1) кладемо на червону (2), рожеву (3) - на зелену (1), а жовту (4) під зелену (1). Продовжуємо плетіння: червону (2) - на рожеву (3), жовту (4) - на червону (2), зелену (1) - під червону (2), рожеву (3) - на жовту (4), зелену (1 ) - на рожеву (3), червону (2) - під рожеву (3). 


3. Плетіння коси з п'яти прядок 

До умовного позначення плетіння в чотири прядки додаємо ще одну прядку п'яту - білу. 

Ділимо волосся на потиличній зоні на п'ять. Починаємо плетіння з правої: 

Зелену (1) пасмо кладемо на червону (2), рожеву (3) - на зелену (1), жовту (4) - під зелену (1), білу (5) - на зелену (1), червону (2) - на рожеву (3), жовту (4) - на червону (2), білу (5) - під червону (2), зелену (1) - на червону (2) і т. д. 

4. Плетіння коси із шести прядок 

До умовного позначення плетіння у п'ять прядок додаємо ще одну  шосту - блакитну. 

Плетіння розділимо на етапи. 

1 етап: 

зелену (1) пасмо кладемо на червону (2), зелену (1) - під рожеву (3), зелену (1) - на жовту (4), зелену (1) - під білу (5), блакитну (6) - під зелену (1). 

2 етап: 

червону (2) - на рожеву (3), червону (2) - під жовту (4), червону (2) - на білу (5), червону (2) - під блакитну (6), зелену (1) - під червону (2). 

3 етап: 

рожеву (3) - на жовту (4), рожеву (3) - під білу (5), рожеву (3) - на блакитну (6), рожеву (3) - під зелену (1), червону (2) - під рожеву (3) і т. д. 

5. Коса "колосок" 

Розчісуємо волосся вниз. Відокремлюємо ділянку волосся в 5-ти см від тім'яної зони до потилиці і заплітаємо косу "колосок". Пасма, що залишилися з правого боку розчісують і заплітають їх з подплетом до коси. Ту ж операцію виконуємо з лівого боку. До центральної косі приколюємо дрібними шпильками дві бічні коси. Кінці волосся оформляємо шпилькою. 


Зачіски 

Розчісуємо всю масу волосся назад. На тім'яній зоні відділяємо дрібні прядки з правого та лівого боків і переплітають їх так, щоб вийшла сіточка. Місця переплетення прикрашаємо намистинками. Починаємо плетіння коси з права. Косу закріплюємо на скроневих зонах і прикрашаємо дрібними квітами. 

  
Як створити об'ємну косу? 

Якщо у вас волосся тонке, а вам хочеться носити товсту косу, необхідно мати прядки волосся, які за колірною гамою підходять до вашого волосся (натуральні або штучні) і доплетати їх до основної масі волосся. 

Технологія виконання: 

1. Розчесати волосся. 

2. Зібрати все волосся разом і почати плести косу. 

3. Проплести ряд і з внутрішньої сторони додати додаткову прядку так, щоб короткий кінець був у лівій руці, а довгий - в правій. 

4. У наступному плетінні поміняти довжину  (у правій руці короткий кінець, а в лівій - довгий). Ця операція виконується для того, щоб коса була міцніша. 

"Коса-шапочка" 

Технологія виконання: 

1. Розчесати волосся за допомогою щітки. 

2. Відокремити макушечную зону радіусом в 3 см. 

3. Почати плетіння звичайної коси у три пасма від центру маківки. 

4. Правою рукою взяти невелику прядку і доплесті її до коси у три прядки. 

5. Таким плетінням (з подплетом з одного боку) плести косу по всій голові навколо центру маківки. 

6. Кінець коси закласти під прядку і закріпити шпилькою. 

"Коса-змійка" 


Ця зачіска рекомендується для урочистих випадків - випускного балу наприклад. 

Технологія виконання: 

1. З правого боку на скроневій зоні взяти прядку волосся і заплести звичайною кіскою. 

2. До кожного подальшого плетіння доплетати нову прядкуо з лівого боку до лівого вуха. 

3. Потім поміняти напрям коси, подплет до коси - з правого боку і т. д. 

Французька коса (три різновиди) 

Технологія виконання: 

1. Почніть плетіння з тім'яної зони. Візьміть на ній прядку волосся і розділіть на три частини. Плетіть як звичайну косичку в такій послідовності: спочатку права прядка накладається на середню, потім - ліву. 

Перш ніж накласти праву прядку на середню вдруге, додайте  частину вільного волосся справа. Після цього накладете збільшену праву прядку на середню. Ту ж операцію виконайте з лівого боку. (Додайте частину волосся з лівого боку і накладіть її на середню прядку).


  
Продовжуйте плетіння таким же чином, поперемінно накладаючи то праву, то ліву прядку поверх середньої. Коли дійдете до рівня шиї і доплетати буде нічого, продовжуйте заплітати волосся, як звичайну косу чи косу "колосок-пшеничка". 

Дійшовши до кінчиків волосся, вплетiть в косичку стрічку або закріпіть її гумкою (шпилькою-затиском). 

2. Плетіння виконується аналогічно плетіння попередньої коси, прядки волосся з скроневих зон подплетают не нагору, а вниз. 

У цьому випадку коса буде дивитися зверху. 


3. Французька коса - комбінована. 

Верхню половину плести з подплетамі з двох сторін, а нижню - як "коса-пшеничка". 

  
"Коса з двох плетінь" (вечірня зачіска) 


Технологія виконання: 

1. Розчесати волосся. 

2. Прямим проділом від центру лоба через верхівку і потиличну зону розділити волосся на дві рівні частини. 

3. Від центру чола плести кіски з трьох прядок до кінців волосся. 

4. З'єднати разом дві косички шпильками і прикрасити квітами.

Автор статьи: Л. Гутыря "Парикмахерское мастерство"

Дивіться далі