Молочниця

Немає такої жінки, яка хоча б раз у житті не зіткнулася з молочницею. У будь-якій жіночій компанії, на будь-якому форумі молодих мам, рано чи пізно неодмінно виникає тема - як перемогти молочницю. Це питання хвилює багатьох, але обговорення його відноситься до розряду інтимних і більшість соромляться його ставити. До речі, всупереч поширеній думці, вражає це захворювання не тільки жінок, дещо рідше зустрічається молочниця у чоловіків і дітей. 


Спробуємо розібратися - що таке молочниця, чому це захворювання так поширене і які причини молочниці? Недуг, який в народі прийнято називати молочницею, отримав свою назву із за вида виділень, якими він супроводжується. У медичному середовищі молочниця відома під назвою Кандидоз. Викликають її грибки, за типом дріжджових грибків, які відносяться до роду Кандида. Це умовно патогенні грибки - вони в нормі повинні бути присутнім і в статевих шляхах, і в кишечнику, і в ротовій порожнині здорової людини, але викликати захворювання можуть тільки в тому випадку, якщо створюються сприятливі умови для їх розмноження. Можна сказати, що причиною молочниці є не власне грибки, а ті стани, при яких посилюється їх зростання. До них відносять різного роду гормональні порушення, що виникають як під час вагітності, так і при прийомі деяких контрацептивів, гормональних препаратів (преднізолон, дексаметазон та ін) Такі захворювання як цукровий діабет, різного виду патології щитовидної залози, теж часті супутники молочниці. Будь-яке зниження активності імунітету, чим би воно не було викликане теж призводить до того, що захисні сили організму слабшають і не в силах стримувати зростання грибків. Варто сказати також, що і лікування антибіотиками діє згубно не тільки на шкідливі бактерії, але і на ті, які є нормальними, навіть корисними «жителями» організму, надаючи збудникам кандидозу повну свободу. Венеричні захворювання (трихомоніаз, мікоплазмоз та ін) також можна віднести до причин молочниці. 

Для правильного розуміння того, що таке молочниця, дуже важливо усвідомити, що виявлення в аналізах грибка Кандида ще не говорить про те, що ви хворі кандидозом. Про те, що є конкретне захворювання молочниця, можна говорити тільки в тому випадку, якщо разом з відхиленнями в аналізах, є такі прояви захворювання, як білі виділення з піхви з неприємним запахом, що супроводжуються сверблячкою (так званий, кандидозний кольпіт). Так виявляється молочниця у жінок. При неякісному лікуванні кандидозу у вагітної жінки, часто молочниця передається дитині. У дітей молочниця носить вигляд світлого нальоту в ротовій порожнині - на яснах, язику, піднебінні, може приводити до того, що дитині буде неприємно або навіть боляче смоктати груди. У чоловіків захворювання виявляється свербінням, відчуттям сухості, почервонінням в області крайньої плоті і голівки статевого члена. І у жінок і у чоловіків, свербіж і печіння, що викликаються молочницею, посилюються після статевого акту, саме з цієї причини молочницю прозвали в народі «розлучниця».

Дивіться далі