Шкідливі продукти харчування

Ці продукти поширені дуже широко, без них не уявляє життя жодна людина. І все ж, якщо ви стали прихильником здорового, правильного харчування від переліченого нижче необхідно відмовитися. Хоча б на час.
Сіль 

В ідеальному харчуванні сіль майже не вживається, а також зводяться до мінімуму солоні огірки, помідори, гриби тощо, виключаються хрустка картопля, солоні крекери, деякі сири та інші пересоленi продукти. Квашена капуста з мінімумом солі допускається, коли немає інших джерел вітамінів. 

Цукор

Цукор і всі продукти, куди він входить - кондитерські вироби, варення, джеми, компоти, морозиво, соки підсолоджені та ін. У принципі, трав'яний чай з цукром чи з варенням в якості окремої їжі іноді можна дозволити, але у поєднанні з іншою їжею солодке рішуче протипоказано. З'їдений з крохмалями або білками, цукор викликає гнильні бродіння. Фрукти - потужне джерело лугу, але з цукром вони стають такими ж потужними джерелами кислоти. 

Одна маленька баночка кока-коли містить 10 чайних ложок цукру. Баночка на день протягом 10 років і цукровий діабет вам забезпечений. Ризик розвитку ожиріння збільшується приблизно на 50% з кожною додатковою порцією солодкого газованого напою в день. 
Мед в помірних кількостях подібних реакцій не викликає, потроху мед можна додавати в  страви. Заготівлі з ягід з цукром значно менш шкідливі, ніж просто цукор. Справа в тому, що при зберіганні ферменти ягід і фруктів переводять частину цукру у фруктозу, до того ж подібні суміші містять чимало вітамінів. Але все одно, варення, джеми та інші "живі" вироби на основі цукру - продукти, які потрібно їсти потроху, у вигляді ласощів. 

Маргарин, штучні жири

Якщо ваше здоров'я вам не байдуже, то вживання в їжу продуктів перерахованих вище слід обмежити. Маргарин представляє суміш тваринних і рослинних жирів, підданих гідрогенізації - насичення молекул жирних кислот атомами водню. Трансізомери (мутованого молекули жирних кислот), частка яких у  маргарині досягає 40%, підвищують рівень холестерину в крові, порушують нормальну роботу клітинних мембран, сприяють розвитку судинних захворювань, негативно позначаються на статевої потенції. 

Консерви 

Це мертві продукти. М'ясні і рибні консерви до того ж перенасиченi сіллю і консервантами. Овочеві консерви іноді бувають їстівні. Часто бувають прийнятні також фруктові та овочеві пюре для дитячого харчування. Але годяться вони лише на крайні випадки, коли неможливо знайти нічого свіжого. Отже, більшість консервів - продукти особливої шкідливості. І навіть ті рідкісні представники, які не дуже шкідливі, зазвичай не корисні. Можна, однак, робити фруктові та овочеві заготовки самим. Але краще, по можливості, обходитися всім свіжим. Капуста, картопля, морква, буряк зберігаються аж до весни, зелень ж можна вирощувати або купувати. 

Хімічні напої 

На полицях магазинів - розмаїття газованої води з безліччю смаків. Незалежно від цінової категорії, вони однаково руйнівно впливають на організм. Пам'ятайте, кращий з усіх напоїв - чиста вода! Харчові барвники, консерванти, що містяться в «неонових» напоях - джерело ксенобіотиків (стійких  речовин). Їх накопичення в клітинах, особливо жирових служить причиною синдрому хронічної втоми, зниження імунітету, приводить до функціональних розладів систем організму - запорів, шкірним захворюванням, пухлинам шлунка, раку стравоходу. 

М'ясопродукти глибокої переробки 

До них належать усі ковбаси, а також копчена риба, шинка, копчена грудинка. Мабуть, багато хто погодиться, що варену ковбасу сьогодні важко навіть назвати продуктом. Сосиски за якістю трохи краще, але і вони не можуть служити стерпною їжею. У копченостях багато дражливих речовин і солі, вони досить відчутно "б'ють" по травним й видільним органам і дуже сильно закислюють кров. 

Смажені продукти 

Всі смажене. При смаженi утворюються отруйні і канцерогенні речовини (особливо коли жир з пательні пускають в хід по кілька разів). Багато отруйних сполук виходить і при нагріванні всіх рослинних олій, крім кукурудзяної Якщо у вигляді виключення все ж доводиться що-небудь обсмажувати, то краще це робити тільки на топленому маслі. Рум'яні скоринки, такі апетитні і смачні, надзвичайно важко засвоюються і сприяють гастритам, колітам, виразкам, захворюванням печінки і нирок. 

Спеції 

Оцет, перець, томатні соуси, гірчиця, маринади і інші гострі або кислі приправи. Ці продукти покликані "поліпшити" смак страв. Так, вони чудово справляються з поставленим завданням, але при цьому сильно дратують травні і видільні органи, заважають їх нормальній роботі і сприяють багатьом хворобам. Такі подразники припустимо вживати лише в мікродозах і, зрозуміло, не постійно. 

Мляві, несвіжі овочі 

Вони не тільки не корисні, але навіть можуть викликати отруєння. Те ж відноситься і до вчорашніх салатів. Приготований салат вже через півгодини втрачає половину своєї цінності. Більш того, в ньому починають посилено розвиватися мікроорганізми (особливо якщо заправляти сметаною або майонезом) та нітрати активно перетворюються на нітрити. Тому ніколи не готуйте про запас п'ятилітровий каструлю салату, краще приготувати добавки, ніж черпати з каструлі шкідливу суміш. 

Майонез 

Продукт середньої категорії «шкідливості». 1 столова ложка майонезу більше, ніж на 50% забезпечує добову потребу організму людини у вітаміні Е і майже на 70% - у поліненасичених жирних кислотах. Разом з тим слід пам'ятати, що майонез висококалорійний продукт, більш ніж на 65% складається з жиру. У ньому міститься велика кількість натрію і холестерину. Надлишок натрію зменшує надходження поживних речовин у клітину, уповільнює вихід продуктів обміну речовин, знижує активність клітин. Холестерин, як відомо, є основним фактором ризику виникнення артеросклероза. 

Повторно розігріта або несвіжа їжа 

При повторному розігріванні губляться також майже всі цінні речовини. Залишаються калорії і продукти бактеріальної діяльності (адже мікроби розвиваються навіть в холодильнику, хоча і набагато повільніше, ніж при кімнатній температурі). 

Сухофрукти, оброблені консервантами та вибілювачами 

Дієтологи не рекомендують сухофрукти, оброблені розчином сірчистої кислоти або сірчистим газом. А за технологією подібної обробці у нас піддають яблука, груші і велику частину абрикосів. Курага без двоокису сірки має більш темний, майже коричневий, до бурого, колір. Оброблені сухофрукти бажано замочувати на кілька хвилин в трохи теплій воді, тоді більша частина двоокису сірки перейде у розчин.

Дивіться далі