Відбілювання зубів в домашніх умовах

Красива посмішка - це, в першу чергу, здорові, білосніжні зуби. Сяючі білi зуби можна назвати візитною карткою успішної і впевненої в собі людини. Сьогодні існує багато способів відбілювання зубів і кожен має право вибирати, що йому більше підходить. Деяким не подобаться похід в клініку до професійного стоматолога, вони вважають за краще вибілювати свої зуби в домашніх умовах, використовуючи для цього певні косметичні і народні засоби.
Що таке відбілювання? 

Відбілювання зубів - це процес, в ході якого, вибілюються поверхневі плями на зубній емалі, і змінюється відтінок самого зуба з темного на світліший. 

З чого почати? 

Для початку бажано проконсультуватися з досвідченим фахівцем - стоматологом. Він з точністю зможе визначити текстуру зубів, щоб в результаті відбілювання, особливо в домашніх умовах, уникнути небажаного неоднорідного відтінку на поверхні зубів, з-за наявності на них будь-яких деформацій і смуг. Текстура зубів залежить від багатьох факторів, навіть від того, як ми чистимо зуби і від особливостей харчування. 

Як відбілити зуби в домашніх умовах? 

У домашніх умовах можна використовувати кілька способів відбілювання зубної емалі. 

Найвідоміші з них: 
зубна паста з перекисом водню; 
лимон; 
харчова сода; 
спеціальний гель для відбілювання. 

Відбілювання зубів в домашніх умовах з допомогою відбілюючої зубної пасти 

Самий простий, швидкий і недорогий метод. Сьогодні різноманітність зубних паст дає можливість сучасній людині вибрати пасту з подвійним ефектом: очищуючим і відбілюючим. Результат: зуби майже не освітлюються, а тільки знімається зубний наліт. Застереження: не можна використовувати відбілюючі пасти більше місяця - зубної емалі потрібно давати відпочинок. 

Відбілювання зубів в домашніх умовах з допомогою лимона або харчової соди 

Обидва способи легкодоступні. Це, мабуть, самий щадний метод. Використовуючи народні рецепти, можна вибілювати зуби, натираючи їх лимонними корочками. Або насипати на марлю трохи соди і розтирати зуби. Цей народний метод добре відбілює i легкодоступний. Але зловживати не варто, тому що сода травмує емаль зубів і вони стають більш чутливими. 

Вибілювання зубiв гелем 

Для тих, хто боїться стоматологів, поліклінік найвдаліший спосіб - відбілювання в домашніх умовах за допомогою спеціального гелю. 

Існує два способи відбілювання за допомогою гелю. 

Перший заснований на тому, що гель наноситься на зуби за допомогою пензлика. Гель застигає і залишається на зубах до повного розчинення слиною. Мінус цього способу відбілювання - досить тривалий період для досягнення результату - не менше, ніж півмісяця. Позитивна сторона цього методу - дуже дбайливе відбілювання і тривалий, стійкий результат. 

Другий спосіб відбілити зуби в домашніх умовах за допомогою гелю заснований на використанні індивідуальної пластикової капи, всередину якої заливають спеціальний відбілюючий гель і одягають на зуби на ніч. Ефект відбілювання залежить від того, як довго каппа перебувати на зубах. Плюс у тому, що процес відбілювання відбувається непомітно, зуби світлішають і найголовніше, лікар спостерігає за відбілюванням. Найбільший мінус - руйнування емалі під впливом перекису водню (до складу відбілюючого гелю входить дана речовина), подразнення ясен, колір зубів стає неприродно білим, зуби стають чутливими до теплої і холодної їжі. 

Щоб уникнути неприємних ефектів при використанні цього методу відбілювання, потрібно використовувати гелі, в яких міститься не більше 10% перекису, гелі використовувати строго за інструкцією і слідувати рекомендаціям лікаря-стоматолога. 

Ну і наостанок. Більшості стоматологів подобається жовта емаль на зубах, тому що вона хоч і не сама красива, зате найміцніша. Якщо ви вирішили вибілювати зуби в домашніх умовах, керуючись принципом "краса вимагає жертв", то потрібно звести ці жертви до мінімуму і подбати про те, щоб сам процес приніс бажаний результат.

Дивіться далі