Очищення шкіри обличчя в домашніх умовах: очищення жирної шкіри

Процедура чищення обличча застосовується для видалення білих вугрів, скупчень шкірного сала, чорних крапок (комедонов), а також відмерлих клітин.
Частка протипоказана при запалених вуграх, фурункулах, екземі та інших захворюваннях шкіри. 

Перш ніж приступати до чищення обличча, рекомендується зробити парову ванну, гарячий компрес або парафінову маску. Після  цих зігріваючий процедур пори шкіри розширюються і відкриваються протоки сальних залоз. Крім того, пом'якшуються поверхневі відмерлі клітини, поліпшується кровопостачання шкіри. 

На закінчення зігрівачої процедури обличча протирається 3-процентним перекисом водню і починається власне чистка обличчя. 

Чищення жирної шкіри обличча проводиться кількома способами. 

Перший спосіб 

1. Ретельно вимити руки і протерти їх спиртом або одеколоном. 
2. Вказівними пальцями, загорнутими у стерильні салфеточки з марлі, здавити стінки сальних залоз і витиснути з вивідних проток сальні пробки. Легко видавлюються комедони на носі, лобі і підборідді. 
3. Якщо пробочка, що закриває вихідний отвір, не видавлюється, вона розширюється за допомогою тупої голки. Для цього використовується ін'єкційна голка, продезінфікована в спирті. Широкий її кінець - заснування, яким голка надягає на шприц, - розташовується перпендикулярно поверхні шкіри так, щоб комедон потрапив у середину отвору голки. Після цього досить злегка натиснути на голку, і сальний стрижень видавлюється без болю. 

Під час чищення обличча необхідно періодично протирати 3-процентним перекисом водню, який розпушує і видаляє лусочки, а також дезінфікує шкіру. Спирт та спиртові настоянки застосовувати не рекомендується, оскільки вони звужують пори, сушать шкіру і тим самим ускладнюють чистку. 

Якщо комедонов багато, не намагайтеся видалити їх всіх відразу. Краще зробити це в кілька прийомів, через 1-2 дні. 

При видаленні білих крапок - «просянок» - необхідно спочатку провести зігріваючу процедуру, а потім протерти шкіру спиртом або лосьйоном. Далі обробити в спирті гостру голку і призвести прокол шкіри в епідермісі паралельно поверхні обличча (вертикальний прокол може глибоко поранити шкіру). Через прокол «просянка» легко видаляється. Місце, звідки вона була вилучена, дезінфікується спиртом. 

Якщо ви сильно поранили шкіру, обробіть місце проколу 2-процентною йодною настоянкою. 

Чорні крапки рекомендується видаляти спеціальною косметичною ложечкою, з легким натиском переміщаючи її по масажних лініях обличчя. При цьому сальні залози очищаються і чорні точки пропадають. Після чищення протерти 2-процентним саліциловим спиртом. Потім нанести стягучу маску. 

Очистити шкіру від чорних крапок можна за допомогою крему для гоління. Збиту піну грунтовно наносять на ті ділянки шкіри, де є чорні вугрі. Милити потрібно довго, щоб піна встигла проникнути в усі пори. 

Після висихання піни кінчиками пальців, змоченими гарячою водою, ретельно втерти піну в шкіру. Потім взяти дерев'яний або кістяний ніж для розрізання паперів і, обмотавши його тонким шаром вати або марлі, щільно притиснути до шкіри. Таким чином можна зняти з обличча всю піну, разом з якою зійдуть і виділення жиру. 

На завершення змити піну гарячою водою, розведеною навпіл з лосьйоном, додавши щіпку соди або бури (якщо шкіра не роздратована). 

Другий спосіб 

1. В 1 чайну ложку мильного крему для гоління додати 3% перекис водню і збити мильну піну. 
2. Нанести піну на відповідні ділянки шкіри. Потім на мильну піну ватяним тампоном або губкою круговими рухами по масажних лініях нанести сіль «Екстра». Сольову мильну піну залишити до висихання, а потім змити гарячою водою. На завершення сполоснути обличчя холодною водою. 

Третій спосіб 

Застосовується 1 раз на тиждень для жирної шкіри з комедонами. 
1. Зробити 10-хвилинну парову ванну. 
2. Протягом 1 хвилини розтерти на шкірі мильну піну (з мильного крему або косметичного мила). 
3. Вимити обличчя гарячою водою. 
4. Зробити повторну парову ванну протягом 5 хвилин і протерти обличчя тампоном, змоченим 5% перекисом водню, протягом 1-2 хвилин. 
5. Знову зробити 5-хвилинну парову ванну (бажано на травах). 
6. Сполоснути обличчя холодною водою і протерти ватяним тампоном, змоченим сумішшю оцту з водою (1 частина оцту на 1 частину води), щоб стягнути очищені пори шкіри.

Дивіться далі