Вправи для правильної постави. Позбавляємося від сутулості

Ви можете самі перевірити, правильна чи у вас постава. Встаньте до стіни так, щоб п'ятки, плечі і голова її торкалися. Якщо в такому положенні ваша долоня вільно проходить між стіною і попереком, значить постава правильна.
Піклуватися і підтримувати правильну поставу необхідно постійно. 

Спочатку навчіться правильно стояти - прямо, розправивши плечі, підібравши живіт. Спробуйте походити по кімнаті так, як ніби невидима нитка тягне вас за грудину вперед і трохи вгору. У такому положенні ваші плечі розпрямляться, центр ваги тіла зміститься вперед, хода зміниться в кращу сторону, а вам стане зручніше йти і навіть дихати. 

Для виправлення постави ви можете скористатися вправою індійських красунь, які з дитинства звикли носити важкі речі на голові. Це заняття виробляє у них дивовижну поставу і сприяє придбанню граціозної ходи. Виберіть зі своєї бібліотеки саму товсту книгу і покладіть на голову. Потім з вантажем спробуйте походити по кімнаті. Якщо ця вправа здається для вас занадто легкою, зробіть декілька присідань, намагаючись не впустити книгу. Або спробуйте потанцювати трохи по кімнаті з книгою на голові. 

Наступну вправу необхідно виконувати як можна частіше. Вона настільки проста, що ви на протязі для можете кілька разів її виконувати. Встаньте спиною до рівної, без плінтусів, стіни так, щоб її торкалися ваші п'яти, ікри, сідниці, лопатки і потилиця. Постарайтеся запам'ятати ваше положення тіла та відійдіть від стіни, не міняючи пози. Походіть так по кімнаті. Чим частіше ви будете таким чином нагадувати собі про пряму поставу, тим швидше ваше тіло звикне так триматися, тому не лінуйтеся час від часу підходити до рівної стіни і з її допомогою приймати правильну поставу. 

Позбавляємося від сутулості 

Початкове положення - руки на поясі, ноги на ширині плечей. Робіть кругові рухи випрямленими руками спочатку вперед, потім назад. Повторіть вправу 6-8 разів в кожну сторону. 

Початкове положення - руки на поясі, ноги на ширині плечей. По черзі піднімайте спочатку ліве, потім праве плече. Повторіть вправу 6-8 разів. 

Початкове положення - руки на поясі, ноги на ширині плечей. Різко підніміть плечі, потім повільно опустіть їх. Повторіть вправу 6-8 разів. 

Початкове положення - ноги на ширині плечей, руки в замку за спиною. Повільно потягніться вперед, максимально вигинаючи хребет і відводячи зчеплені в замку руки назад. Потім поверніться у вихідне положення. Повторіть вправу 6-8 разів. 

Початкове положення - ноги на ширині плечей, руки вільно розташовуються по швах. Підніміть праву руку вгору, ліву відведіть назад, зігніть руки в ліктях і постарайтеся з'єднати їх за спиною, поверніться у вихідне положення. Повторіть вправу, міняючи положення рук, 6-8 разів з кожною рукою. 

За книгою Ірини Ольшанської "Натуральна косметика"

Дивіться далі