Сексуальна помірність: шкідлива чи корисна?

До цих пір не знайдено однозначної відповіді. Одні стверджують, що стриманість, безумовно, шкідлива (викликає фізичні і психічні розлади), інші - що  не шкідлива для людей, а треті переконані безсумнівнiї користi. Де ж істина? Розглянемо всі варіанти. 

Корисно. 

Нерозтрачена енергія мимоволі сублімується, тобто спрямовується на створення будь-яких інших цінностей, духовних або матеріальних. Людина яка з якихось причин не має можливості задовольнити свої сексуальні потреби, впадає в роботу, суспільну діяльність, навчання - треба ж кудись витратити накопичені сили! Спостерігаючи за разюче енергійними вчительками (найчастіше старими дівами), організаторами всяких мітингів, суботників, зборів підписів за чи проти чого-небудь, невтомними агітаторами, варто задуматися - швидше за все, такий надлишок енергії виник саме завдяки відсутності сексуальних стосунків. Ну що ж, направити потік в потрібне русло - і така людина принесе масу користі. Та й  стане щасливішою від свідомості своєї необхідності. 

Шкідливо. 

Досить часто сексуальна помірність стає причиною нервових розладів, іноді важких, аж до неврозів, серйозної депресії, нервових зривів. Зміни, що відбуваються в організмі, можуть призвести до виникнення сексуальних збочень. Особливо небажана сексуальна помірність для чоловіків. Триваюче більше двох тижнів стриманість, зазвичай стає причиною передчасного сім'явиверження, яке сприймається чоловіком як ознака початку хвороби (хоча насправді це цілком нормальне явище). У результаті - страх перед статевим актом, який, у свою чергу, призводить до чергової невдачі. Таким чином, виходить замкнуте коло, розірвати яке чим далі, тим складніше. Все це призводить до неврозів, постійного очікування «провалу», страху перед статевим актом. Чоловік упевнений у своїй «імпотенції», постійно відчуває себе пригніченим, розвивається невроз. Хоча всього цього можна уникнути простим шляхом: не зациклюватися на першій невдачі, а повторити спробу після невеликого відпочинку. Після кількох «заходів», та ще й з допомогою люблячої і ніжною партнерки, така вигадана «імпотенція» дуже швидко зникне безслідно. 

У дійсності

Насправді, проблема сексуального утримання індивідуальна. Її вирішення залежить, в першу чергу, від сексуальної збудливості і сили статевого потягу. Є дорослі люди, яким нічого не варто прожити без сексу рік, ніяких негативних наслідків це не викличе. У свою чергу, чоловіки і жінки, які мають сильну статеву конституцію, нездатні довгий час утримуватися від сексуальних контактів - в іншому випадку у них цілком можуть розвинутися нервові і фізичні розлади. 

Які висновки можна зробити з усього сказаного? 

Безсумнівно, сексуальні контакти - частина нашого повсякденного життя, з їх допомогою людина отримує розвантаження фізіологічне і емоційне, самопочуття від цього тільки покращується. 

Однак якщо вести безладне статеве життя, можна бути в небезпецi венеричних і інших неприємних хвороб. 

Отже, питання можна вирішити таким чином: корисні сексуальні контакти з надійним і постійним, перевіреним партнером це добре, а статева розбещеність  може звести цю користь нанівець.

Дивіться далі