Коли робити тест на вагітність

У кожній аптеці тести на вагітність представлені в широкому асортименті, фірми виробники на перебій пропонують нам свою продукцію, але принцип роботи всіх тестів однаковий і полягає у визначенні наявності в сечі гормону ХГЛ (гонадотропіну людини), так званий «гормон вагітності».
Тести на вагітність мають різну чутливість 10 mUI, 20 mUI і 25 mUI. Позитивний результат тест показує, коли ХГЛ в сечі перевищує цю планку. Виробники випускають струменеві тести, планшетно-крапельні і тест-смужки, відмінності між ними в зручності використання. Струминні тести на вагітність не вимагають використання ємності для збору сечі, в комплекті з планшетно-крапельним тестом йдуть ємність і піпетка, тест-смужки менш зручні в застосуванні, але і ціна у них найнижча. 

Багато жінок наївно вважають, що буквально на наступний день після не захищеного статевого акту можна визначити вагітність за допомогою тесту. Така думка в корені помилкова. Фізіологія жінки влаштована таким чином, що вагітність може настати протягом всього лише 5-7 днів, зазвичай ці дні в середині менструального циклу. Після виходу з яєчника яйцеклітина живе 12-48 години, у цей час вона повинна «зустрітися» зі сперматозоїдом і відбудеться процес запліднення. Після цього запліднена яйцеклітина проходить довгий шлях по фаллопієвій трубі в матку, потрапивши в порожнину матки, запліднена яйцеклітина імплантується в ендометрій і в цей час організм жінки починає виробляти гормон ХГЛ. Імплантація відбувається на 7-10 день після запліднення і з цього моменту ХГЛ подвоюється кожні 48 годин. 

Тести на вагітність з чутливістю 10 mUI можуть показати дві смужки ще до затримки, але точність їх низька, з тієї причини, що в організмі кожної людини гормон ХГЛ знаходиться в концентрації 0-5 mUI. Найбільш точний результат дадуть тести на вагітність з чутливістю 20 mUI і 25 mUI, і станеться це не раніше 12-14 дні після овуляції. 

Важливо відзначити, що позитивним результатом є дві смужки на тесті на вагітність однакової яскравості, якщо інформація, якщо  смужка блідіша контрольної, то тест потрібно буде повторити через 1-2 дні. З цієї причини виробники тестів і лікарі-гінекологи не рекомендують робити тести до затримки. Якщо Ви все ж поквапилися і отримали негативний результат, не турбуйтеся завчасно, почекайте кінця циклу та зробіть тест повторно.

Дивіться далі