Токсикоз: майбутнім мамам на замітку

Нудота і інші нездужання - дуже поширене явище в перший триместр вагітності. Через це проходять майже всі майбутні мами, хоча деякі жінки особливо страждають від цих проявів вагітності. Дізнайтеся, як впоратися з токсикозом. Чи існує ліки від токсикозу? Ось відповіді на ваші питання і декілька корисних порад!

Токсикоз під час вагітності 

Незабаром після зачаття в жіночому тілі відбуваються основні зміни - організм пристосовується для підтримки зростаючого плоду. Матка розширюється, збільшується вироблення гормонів. Зазвичай більшість майбутніх мам страждають від нудоти і блювоти приблизно вже на шостому тижні вагітності. Хоча цю проблему називають «ранковою нудотою» або токсикозом, такі симптоми виникають у будь-який час дня. У більшості випадків вагітні відчувають нудоту майже відразу ж після ранкового підйому. 

Токсикоз зазвичай супроводжується загостренням нюху і сприйнятливості до запахів. Також не виключено загострення апетиту і тяга до незвичайної їжі. Майбутні мами часто відчувають запаморочення. Це пояснюється розширенням кровоносних судин, які не заповнюються достатньою кількістю крові. У більшості випадків ранкова нудота зникає на четвертому місяці вагітності. Однак деякі жінки відчувають токсикоз протягом усієї вагітності. 

Гіперемезіс (надмірна блювота) вагітних - поширений стан, коли жінка страждає від надмірної блювоти і не засвоює будь-яку їжу і питво. Часто це може призвести до небезпечної ситуації, яка загрожує зневодненням організму і порушенням електролітичного балансу. Жінкам, які зіткнулися з цією проблемою, радимо звернутися до лікарні, де лікарі забезпечать ретельне спостереження за майбутньою мамою і зростаючим плодом. 

Дискомфорт, пов'язаний з ранковою нудотою, пояснюється підвищенням рівнем гормону hCG, яке відбувається в перші місяці вагітності. Жінки, що носять під серцем близнюків, гостріше відчувають нудоту, хоча це правило не без винятків. До речі, жінки, схильні до мігрені переживають ранкову нудоту гостріше, ніж інші. Емоційний стрес і певна їжа також збільшують відчуття дискомфорту при ранковiї нудоті. 

Ліки від токсикозу 

Майбутні мами часто турбуються, чи не зашкодить ранкова нудота дитині. Проте причин для занепокоєння немає, якщо майбутня мама щодня випиває багато рідини й засвоює хоча б невелику кількість їжі. Деяким навіть вдається зберегти свою вагу впродовж цього періоду, проте після зникнення симптомів ранкової вагітності апетит повертається. 

Якщо ви відчуваєте нудоту вранці, радимо вставати повільно і робити регулярні короткочасні перепочики. Також допомагають впоратися з нудотою крекери на соді або сухий тост до сніданку. Щоб у шлунку весь час була їжа, радимо робити невеликі перекуси через регулярний інтервал часу. Уникайте сонця або теплих приміщень - вони загострюють нудоту. 

Вітамін B6 полегшує симптоми протікання ранкової нудоти у вагітних. 
Пийте побільше рідини. 
Імбир - ефективний засіб полегшення ранкової нудоти. Його слід додавати в чай або газовану воду. 
Не вживайте гостру їжу. 
Щодня займайтеся легкою фізкультурою - ходьбою або йогою. Це стимулює кровообіг. 
Включіть в раціон продукти, багаті клітковиною, протеїнами і складними вуглеводами. 
Не налягайте на солону і жирну їжу. 
Забудьте про куріння та уникайте пасивного куріння.

Дивіться далі