Як позбутися зайвого волосся

Надмірне оволосіння (гірсутизм)-поява довгого, темного, грубого волосся на ділянках шкіри, де зазвичай немає волосся або росте тільки пушок. Волосистість буває локальною (місцевою) або поширеною. Локальна волосатість може бути викликана тривалим механічним, хімічним або тепловим роздратуванням (висмикування волосся, грубе гоління та ін). Поширена волосатість, як правило, є спадково обумовленою.
Надмірне оволосіння іноді може бути першою ознакою справді серйозного захворювання, набагато частіше це - відображення конституціональної особливості функціонування наднирників і яєчників, а також обмінних процесів в шкірі. Огрядним дівчаткам, особливо якщо у них менструальний цикл нерегулярен, загрожує надмірне оволосіння. Адже жирова тканина - пастка для гормонів. Як це не парадоксально, але до оволосіння схильні часом і занадто худенькі дівчинки. Справа в тому, що нормальний менструальний цикл встановлюється при певній масі тіла, зазвичай 40-45 кілограмів. Бездумне дотримання моді, іноді професійне захоплення спортом, самолікування різними препаратами призводять до зниження маси тіла, до порушення діяльності яєчників. 

Взагалі-то у кожної жінки після 35 років неминуче з'являється декілька жорстких волосків на підборідді або над верхньою губою. Якщо вона зловживає заспокійливими препаратами, (еленіум та інші подібні ліки у великих дозах і при тривалому прийомі можуть порушити роботу яєчників), оволосіння буде збільшуватися. Стимулює ріст волосся і косметичний масаж з біоактивними кремами. 

Рецепти для видалення зайвого волосся

Для видалення волосся: кип'ятити 150 г трави дурману звичайного в 1 л води до отримання міцного відвару і змащувати волосисті ділянки шкіри ватним тампоном, змоченим у цьому відварі. Готовий відвар можна зберігати роками. 

Змочувати волосисту поверхню шкіри соком розрізаного зеленого волоського горіха. Іноді буває досить 2-3 таких процедур Можна спалити шкаралупу горіха, золу розчинити у воді і змочувати цією сумішшю місця росту волосся. Одночасно можна пити по 1 ст. л. 1 раз на день настоянку тонких перегородок горіха (вийняти перегородки з 3 кг горіхів, залити 0,5 л горілки, настояти 3 тижні, процідити і віджати). 

Відварами рослин дурману звичайнго з коренем видаляють волосся 150 г трави кип'ятити в 1 л води до отримання міцного відвару. 

Сік з кореня гіацинта перешкоджає розвитку волосся і уповільнює статеве дозрівання.

Дивіться далі