Больові відчуття під час сексу

Трапляється, що жінки під час сексу відчувають больові відчуття. Поступово вони починають уникати сексу, так як, бояться болю. Це часто називають загальним терміном диспареунія (dyspareunia). Диспареунія має функціональні, медичні та фізіологічні причини.
Медичні причини. Болі під час статевого акту можуть бути викликані якоюсь прихованою статевою інфекцією, такою як хламідії або генітальний герпес (лишай), або бути причиною прихованих внутрішніх пошкоджень тканин, кіст і так далі. 

Якщо з статевим здоров'ям у вас все нормально, то вам слід запитати свого лікаря, чи немає у вас видимих залишків дівочої пліви. То хоч вона і рветься під час першого статевого акту або ще частіше під час надмірних фізичних навантажень або використання тампонів, частини дівочої пліви можуть залишатися і викликати роздратування і біль. 

Фізіологічні причини є результат емоційної чи фізичної травми, проблеми у відносинах або депресії. 

Функціональні причини стосуються тих випадків, коли з вашим організмом все гаразд фізіологічно і у вас немає ніяких статевих інфекцій. Больові відчуття можуть бути викликані тим, що ви недостатньо збуджені перед статевим актом. Як результат ваш організм виділяє недостатньо змащення, тому контакт більш болючий. Ваш організм також може виділяти менше змащення відразу після проходження менструального циклу. У будь-якому випадку ви можете використовувати різні види лубрікантiв або зробити прелюдію більш тривалою. Якщо ж навіть в період достатнього збудження ваш організм виділяє недостатньо змащення, то можливо у вас які-небудь гормональні порушення і вам необхідно звернутися до лікаря за консультацією, здати відповідний аналіз і при бажанні пройти курс лікування. 

Ще однією причиною є  вагінізм (vaginismus). Вагінізм - це напруга піхвових м'язів, яка ускладнює проникнення у піхву і приводить до виникнення больових відчуттів при проникненні. Больові відчуття можуть виникати як при проникненні під час сексу, так і при введенні тампона або навіть при дослідженні органів малого тазу. Але основна причина вагінізму психологічна боязнь болю через яку-небудь психологічну травму, насильство чи виховання, що формує образ, що секс це щось брудне. Вагінізм піддається лікуванню серією спеціальних розслаблюючих вправ.

Дивіться далі