Манікюр: найбільш популярні варіанти дизайну нігтів (фото)

В останні роки прикраса нігтів стала таким же необхідним атрибутом моди, як, наприклад, сумочка або туфлі. Бізнес-леді, студентки, домогосподарки - всі замислюються про те, як зробити свої нігті красивими. Існує легенда, що дизайн нігтів (він же нейл-дизайн, нейл-арт від англ. Nail - ніготь) завезли європейські колонізатори з Індокитаю. Саме там вони побачили жінок з приклеєними на нігтях різнокольоровими пташиними пір'їнками. Звідти традиція прикрашати нігті перекочувала до Європи. Втім, ще в давнину в багатьох східних країнах люди намагалися фарбувати нігті природними барвниками, щоб підкреслити своє походження. Причому, це робили як жінки, так і чоловіки.
 В даний час є безліч різновидів дизайну нігтів. Сюди відноситься і просто покриття нігтів лаком, і різні варіанти прикраси стразами, аплікацією та іншими декоративними елементами. Завдяки нейл-арту нігті перетворюються на витвір мистецтва. Прикрашати можна як натуральні нігті, так і штучні - нарощенi за допомогою акрилу або гелю. 

Найбільш популярні варіанти дизайну нігтів: 

Американський манікюр - виконується на довгих, округлої форми нігтях. Вперше був запропонований Максом Фактором (Max Factor). Колір лаку повинен бути насиченим, яскравим і збігатися з кольором помади. 

Французький манікюр (френч) - край нігтя зафарбовується білим кольором, а самі нігтьові пластини покриваються напівпрозорим або прозорим лаком пастельних тонів (бежевий, світло-рожевий). При кольоровому френчі кінчик нігтя зафарбовується лаком будь-якого яскравого кольору. 

Об'ємний дизайн нігтів - за допомогою спеціальних гелів на нігті кріплять різні декоративні елементи у формі квітів, метеликів, жучків і іншого. Об'ємний дизайн часто використають під час підготовки до урочистих подій - весіль, свят, випускних балів. 

Акваріумний дизайн нігтів  - зі спеціального матеріалу пензлем створюється рельєфна композиція, яка досить швидко застигає і зберігає форму. Квіти, метелики, листя - найпопулярніші мотиви. 

Про модні тенденції дизайну нігтів ми попросили розповісти майстра манікюру, педикюру та нарощування нігтів Юлiю Васильєву. 

- Юлія, чи дійсно існує мода в дизайні нігтів? Якщо так, то хто її визначає? 

- Мода існує в усьому, напевно. Сучасні матеріали для дизайну та нарощування нігтів настільки зробили крок вперед в порівнянні з тим, що було 10-20 років тому. Тому можна сказати, що моду на нігті сьогодні визначають технології. Клієнти хочуть весь час пробувати щось нове, і хороший майстер манікюру, педикюру та нарощування повинен йти в ногу з часом. Повинен бути трохи художником, скульптором трохи, знати останні новинки косметології та естетичної медицини. 

- Тоді розкажіть, які простежуються модні тенденції дизайну нігтів? 

- Модниці вільні вибирати як натуральні, так і штучні нігті, головне, щоб їх форма була бездоганною. Якщо ви володієте такою від природи, можете дозволити собі на ваших нігтях модні зараз щільні емалеві відтінки лаків. Причому, обов'язково використовувати як мінімум 2 кольори - безіменний палець повинен бути контрастним або набагато відрізнятися по тону. Провідні виробники професійних лаків для нігтів випускають весняно-літні колекції дуже яскравих і сміливих кольорів. 


На даний момент дуже актуальний біогель (м'який розчинний гель) - новий полімерний матеріал, створений спеціально для натуральних нігтів. Покриття виглядає як лак, однак тримається і залишається свіжим 2-3 тижні. Я дуже рекомендую цей матеріал, як для манікюру, так і для педикюру. 

Якщо говорити о штучні нігтях, то в моді нетрадиційні авангардні форми і екстра-довжина. У центрі уваги новітні форми: ейдж (edge) - форма з яскраво вираженим гострим кутом у торці вільного краю і пайп (pipe) - форма-трубочка з звичайно овальним кінчиком. Нарощування "на верхніх формах" - технологія, яка дозволяє скоротити час. Трохи поступаються позиції  стилети - агресивні гострі нігті. 


Вибираючи варіанти френч-дизайну, зверніть увагу на те, що "посмішка" повинна мати довгі вусики з боків нігтя і в жодному разі не бути прямою або квадратною. Сама остання тенденція - це вітражний френч. Напівпрозорий немов кольорове скло кінчик нігтя гарний як сам по собі, так і з дизайном. 


- Які нові технології нейл-арту з'явилися? 

Нейл-арт сучасної жінки повинен бути складним. Наївний стиль і прості візерунки з точок і смужок, малюнки голочкою, дешеві сухоцвіти залишилися в минулому. Остання тенденція в розпису - це розпис який іноді називають "китайський" розпис. Квіти, абстракції або пейзажі можна умістити як на натуральних, так і на штучних нігтях. Головне тут - це хороший майстер. 


Нещодавно з'явився матеріал для дизайну, фімо - крихітні фігурки з полімерної глини - швидко завойовує серця молодих модниць. Існують сотні видів фімо (у мене їх цілий мішок), але найпопулярніші - це, звичайно, фрукти. Маленькі, яскраві - ці платівки гарні i у великих кількостях, і як акцент в дизайні. 


Об'ємний дизайн (ліплення) теж зазнає змін з часом, він стає все більш тонким і складним. Найпопулярніша тема для ліплення - це, звичайно, квіти. 


- На що потрібно орієнтуватися при виборі дизайну нігтів? На стиль одягу, спосіб життя на моду або на щось ще? 

- Я завжди пропоную клієнтам орієнтуватися на моментальне бажання, свій настрій і відчуття смаку свого майстра. Підбирати нігті під одяг або помаду вже не актуально. Нігті, особливо нарощенi, стають самостійним аксесуаром як, наприклад, красивий телефон або стильна запальничка. 

- Що Ви можете порекомендувати? Які вибрати мотиви, колірну гаму? 

- Я б порекомендувала не відмовляти собі в задоволенні носити яскраві кольори теплої гами. Жовтий, оранжевий, шоколадний і золотий, аквамарин, соковиті відтінки червоного - зараз саме час для подібних колірних експериментів. Якщо хочеться пастельних кольорів, то нехай вони будуть в морській гаммі - блакитні, піщано-жовті, зелені кольори молодого листя. 
Завжди в моді французький манікюр. Відмовтеся від класичного білого кінчика на користь кольорового, вітражного або насиченого блискучого. 

Найпопулярніші теми дизайнів - це, звичайно, флористика і абстракція. З'являються матеріали для дизайну нігтів з дорогоцінних каменів. Для особливого випадку спробуйте опал і фіаніти замість звичайних страз - ви отримаєте ексклюзивні ручки або ніжки, які будуть виглядати дуже елегантно і дорого. Вибирайте дизайн нігтів за настроєм, змінюєтеся, пробуйте нове!

Елена Яркова

Дивіться далі