Хворобливі місячні

Настання наступної менструації деякі з нас чекають з жахом. Знову нестерпний біль, неможливість не тільки займатися новими проектами, але і вести звичний спосіб життя. Однак настільки неприємну і регулярну ситуацію можна виправити.
Тривожний симптом 

Альгодисменорея - так вчені називають сильні болі при менструації - може бути важливим сигналом про неполадки в організмі. Хворобливі місячні можуть сигналізувати про гормональні порушення, проблеми з судинами, запальних процесах в статевій системі, проблемами з нервами і психікою. І, як правило, зважившись на консультацію з гінекологом, серію аналізів і терапію, дівчина забуває про проблему. Тим не менше, до лікаря багатьох з них не затягнеш, а хворобливу ситуацію ми схильні списувати на банальну фразу «так буває у всіх». 

Профілактика болю 

Хворобливі місячні - проблема і правда поширена: близько 50% жінок змушені раз на місяць змінювати звичний життєвий уклад, запасатися аналгетиками й чекати рятівного закінчення критичних днів. Однак у багатьох випадках справитися з проблемою можна, вдавшись до ряду не складних рекомендацій. Поліпшити кровопостачання в органах малого тазу і «зняти» болючу проблему можуть регулярні заняття спортом. Рятівним рішенням може стати зарядка для м'язів преса кілька разів на тиждень. І фігура поліпшується, і менструації стають природними, не доставляють особливих незручностей. Покращити загальний стан організму і допомогти йому справитися з неприємними явищами можуть прогулянки на свіжому повітрі, сеанси масажу, ванни з додаванням ефірних олій. 

Підтримуємо організм 

Іноді полегшити симптом допоможе і курс вітаміну Е в другій половині циклу. Вітамін регулює біологічні процеси - і система знову вчиться працювати, як годинник. Важливу роль грає і емоційний стан. Кілька разів на тиждень корисні життєстверджуючі аутотренінги. Стоячи перед дзеркалом, протягом декількох хвилин переконуйте собе: все добре, з будь-якою проблемою можна впоратися, а переживати через дрібниці - лише даремно витрачати нерви. Нерідко в такій ситуації лікарі наказують один з гомеопатичних препаратів. У цих ліків немає особливих протипоказань та негативних побічних ефектів. У будь-якій аптеці вам порадять відповіднi ліки, які позбавить від болю і зроблять цикл більш регулярним. 

Відбити атаку 

Боротися з болем можна і безпосередньо під час місячних. Регулярно робіть самомасаж шийної і плечової зон. Тут знаходиться багато біологічно активних точок, які допоможуть вам запобігти появі болі. Намагайтеся відволікти увагу на щось цікаве - і ви помітите, що настільки захопилися, що про біль навіть не думаєте. На період менструації варто відмовитися від занять аеробікою, бігом і інших вправ на витривалість. Зате стретчинг - вправи на розтяжку м'язів - може полегшити стан. Позитивний ефект принесе і ряд нескладних асан (поз) з йоги. У деяких фітнес-школах існують окремі, жіночі майстер-класи, покликані полегшити життя під час критичних днів. А ще, під час менструації корисно і приємно займатися ... сексом. Якщо і жінка, і партнер нічого мають проти подібних практик, то медики тільки за! Існує тільки одне застереження: під час критичних днів існує підвищений ризик занесення інфекції, тому без презервативів тут не обійтися. Зате хороший секс знімає напругу і налагоджує роботу гормональної системи. До того ж, саме під час критичних днів жінка здатна побити особисті рекорди за кількістю оргазмів ... Словом, перемогти біль найчастіше можна, лише змінивши звичні життєві розклади! 

Ольга Черныш

Дивіться далі