Способи схуднення

Яких тільки способів схуднення не існує! І якщо людина не може самостійно оцінити їх корисність, то краще звернутися за порадою до фахівця, так як все частіше з'являються відомості про те, що той чи інший спосіб схуднення привів до незворотніх змін в організмі людини, аж до  загибелі.
Чи можна схуднути за допомогою однієї тільки дієти 

Дієт для схуднення настільки багато, що очі розбігаються, і майже всі вони обіцяють швидке і безболісне схуднення. Сьогодні вже багато жінок зрозуміли, що якісь спеціальні дієти не можуть замінити правильного раціонального харчування, заснованого на повній зміні харчових звичок. Короткочасні (1-2 дні, не більше) жорсткі дієти можуть «зрушити з мертвої точки» обмінні процеси і допомогти процесу скидання ваги. 

Секрет ж будь-якого схуднення полягає в тому, що правильне харчування обов'язково повинно поєднуватися з фізичними навантаженнями. Інакше нічого не вийде: наш організм просто не стане витрачати отриману енергію, відкладаючи її про запас у вигляді жиру. Це захисний рефлекс, який сформувався протягом тисячоліть, і змінити його неможливо. Звичайно, можна не їсти зовсім або місяцями сидіти на  дієті, але це також ні до чого доброго не призведе: відбудуться незворотні зміни в організмі і людина просто загине. 

Отже, для того, щоб схуднути і не підірвати при цьому здоров'я, необхідне правильне поєднання фізичних навантажень і раціонального харчування. 

Що таке раціональне харчування 

Раціональне харчування - це таке харчування, при якому людина їсть, щоб жити, отримуючи при цьому всі необхідні поживні речовини. Надмірна кількість їжі також шкідлива, як і її недолік. Труднощі переходу на раціональне харчування полягає в тому, що потрібно змінити своє ставлення до їжі в підсвідомості, а це набагато складніше, ніж просто зрозуміти. Наша свідомість цілком може зрозуміти і прийняти  принципи раціонального харчування дуже швидко, але підсвідомість, яка командуе усіма нашими підсвідомими діями (серцебиттям, диханням, обміном речовин) не готова до швидких змін своїх звичок, тому вона активно чинить опір зміні харчового раціону. Налагодити єдину роботу свідомості і підсвідомості в цьому питанні можна тільки, сформувавши правильні харчові звички за допомогою вольових зусиль. На це потрібен час, але зате потім, коли ці звички стануть для вашої підсвідомості «рідними», ви полюбите корисну їжу і у вас не буде проблем із зайвою вагою. 

Принципи раціонального харчування 

Принципи раціонального харчування дуже прості, вони чітко сформовані Всесвітньою організацією охорони здоров'я (ВООЗ) і в цивілізованих країнах стали основою харчування більшості громадян. При раціональному харчуванні всі продукти діляться на три групи за принципом світлофора: 

«Зелені» продукти можна їсти в необмеженій кількості, це овочі (не менше 400 г на добу - обов'язково), фрукти, каші, приготовані на воді, і хліб грубого помелу; 

«Жовті» продукти мають деяке обмеження, їх їдять у меншій кількості, ніж «зелені», і тільки знежиреними: це м'ясо, риба (жирні сорти риби кориснi, але не часто), молочні продукти, рослинна олію; 

«Червоні» продукти їсти потрібно якомога рідше, а краще не їсти зовсім: жирне м'ясо, вершкове масло, цукор, солодкі кондитерські вироби. 

Але ж іноді дуже хочеться чогось «шкідливого», що ж робити? Спробувати, але не їсти в достатній кількості. Саме на такому раціональному підході і засновані сучасні рекомендації з харчування. 

Фізичні навантаження 

Схуднути без правильно підібраних фізичних навантажень неможливо. Правильність їх полягає не тільки у виборі тих чи інших вправ (їх можна завжди знайти в літературі або в Інтернеті), але і в послідовності, а також тривалості їх виконання. 

Інтенсивність навантажень залежить від віку і ступеня фізичної підготовки. Якщо людина веде малорухливий спосіб життя, то нарощувати фізичні навантаження потрібно поступово. Краще всього в цьому випадку почати з піших прогулянок наростаючої тривалості. Після того, як організм звикне до підвищеного навантаження (критерій - відсутність задишки), можна приступати до виконання фізичних вправ. 

Комплекс фізичних вправ повинен виконуватися кілька разів на тиждень (3-4) з перервами, необхідними для відновлення організму. Тривалість одного заняття повинна бути не менше години, так як у перші півгодини занять для їх забезпечення енергією витрачаються запаси складних вуглеводів і тільки після того, як ці запаси вичерпаються, в хід йдуть запаси жирів. Найкраще жири спалюються при чергуванні інтенсивних і легких навантажень. 

Якщо людина знає принцип спалювання жирів в організмі, то вибрати необхідні для цього вправи не складе труднощів. Хороший ефект дають заняття, які починаються з ходьби (бігу, плавання), а потім переходять до силових вправ з гантелями. При цьому головне, що потрібно пам'ятати: спалюванню жирів допомагають не високі, а тривалі навантаження з чергуванням їх інтенсивності. 

Постійне правильне харчування і рухливий спосіб життя - це профілактика зайвої ваги. 

Галина Романенко

Дивіться далі