Пологи у воді

Відношення до пологів у воді у всіх різне. Вперше пологи у воді став практикувати І. Б. Чарковскій. Відношення тоді до цього було досить суперечливе і в той же час викликало сильний інтерес. Через якийсь час цей спосіб став використовуватися у Франції, Росії, а потім і в Північній Америці.
Якщо ви хочете народжувати у воді, доведеться ретельно до цього готуватися. Потрібно ходити на спеціальні курси. Розмовляти з лікарями, щоб дізнатися, чи немає у вас протипоказань до таких родів. Жінка повинна бути готова до цього морально і бути впевнена у своєму виборі. 

У деяких пологових будинках виявляється така послуга, як водні пологи. Такі пологові будинки обладнані відповідним чином. Краще якщо пологи будуть проходити під спостереженням медичного персоналу, який має досвід прийняття таких пологів. 

Багато жінок, що народжували у воді, відчувають при цьому тільки позитивні емоції. Занурення в теплу воду - дуже ефективний засіб від болю. Це розслаблює і прискорює процес пологів. Пологи у воді вимагають менше сил. Породілля може вибрати для себе найбільш зручну позу. Жінці легше утримувати у воді вагу свого тіла. 

Вважається, що при пологах у воді дитина не відчуває стресу. До моменту народження дитина перебувала у навколоплідної рідинi і різкий перехід на повітря доставляє йому біль. Пологи у воді дають можливість підготуватися до цієї події. Але ця теорія не доведена повністю. 

Крім позитивних моментів від пологів у воді, є і негативні. У воді дуже складно дотримуватися асептику і антисептику. При тривалому перебуванні у воді у жінки може знизитися або підвищитися тиск. У жінки може піднятися температура тіла, а це буде негативно впливати на дитину. Є ризик, що дитина може вдихнути трохи води. Тому не можна залишати народжену дитину у воді занадто довго. Також дуже складно оцінити крововтрату жінки, а це дуже важливо. Є ризик, що жінка втратить багато крові і їй вчасно не буде надана медична допомога. Під час пологів можуть виникнути ускладнення, і це також може бути помічено не вчасно. 

Альтернативою таким пологами може бути знаходження жінки у воді до початку другого періоду пологів. Також в будь-якому випадку жінці варто вийти з води до народження посліду. 

Роблячи вибір, жінка повинна серйозно підходити до всіх плюсів і мінусів пологів воді. Якщо є сумніви, не варто вибирати такі пологи. Пам'ятайте, що ви несете відповідальність не тільки за себе, але і за свою дитину.

Дивіться далі