Затримка місячних. Причина затримки.

Кожна жінка, хоча б раз у житті стикалася з проблемою затримки місячних на термін від 5 днів і довше. У більшості випадків - це може свідчити про вагітність, але не завжди. Гінекологи не раз відзначали, що жіночий організм дуже складний механізм, правильна робота, якого залежить від безлічі факторів.
Сьогодні, один з найпоширеніших факторів затримки місячних - це стрес. Криза, проблеми на роботі і багато іншого є невід'ємною складовою нашого життя, і ми намагаємося їх не помічати. Проте саме вони негативно діють на весь організм в цілому, і на статеву систему зокрема. 

Другим чинником, можуть стати різкі коливання ваги. Будь-то схуднення або ожиріння, в будь-якому випадку це може викликати затримку місячних, а часом і їх відсутність. Багато хто прагне мати ідеальну фігуру, і починають відмовляти собі в їжі, намагаючись знизити кількість жирового прошарку в організмі. Забуваючи, що жир (в нормі вміст жирової тканини складає 18-25%) бере безпосередню участь у складному процесі біохімічному на протязі всього менструального циклу. Тому мінімальний вміст жирового прошарку (менше 15%) призводить до пригнічення менструального циклу, першим "дзвіночком" якої є затримка місячних. 

Третій фактор - високе фізичне навантаження. Зазвичай це властиво спортсменкам. Також затримка місячних може виникати у жінок зайнятих на важкому виробництві. 

Фахівці відзначають, багато жінок намагаються не звертати увагу на затримку місячних, вважаючи, що "само собою усе владнається", але це не так. В організмі стався збій і час бити на сполох. Часті місячні, або затримка, або нерегулярні менструації - тривожний синдром. У будь-якому випадку порушення менструального циклу повинні насторожити жінку, і їй слід звернутися до лікаря. 

Часта причина, яка лежить в основі порушень менструального циклу - дисфункція яєчників. Під цим поняттям маються на увазі гормональні порушення функцій яєчників. Як правило, дана патологія виявляється:: 

- Нерегулярними місячними, наступними один за одним через нерівні проміжки часу, менше 21 дня; 
- Затримкою місячних, більше 35 днів з подальшими кровотечами, які можуть тривати більше 7 днів. 

Дисфункція яєчників проявляється не тільки дисфункціональною матковою кровотечею, а й затримкою місячних, тягнучуми болями внизу живота перед кровотечею або під час. Не рідко біль може бути гострою і віддавати в поперек. При дисфункції яєчників, як правило, сильно виражений передменструальний синдром (дратівливість або плаксивість, слабкість, апатія, млявість). До тривалої і рясної кровотечі приєднуються ще й ознаки анемії: слабкість, сонливість, запаморочення, головний біль, блідість шкіри, підвищена частота серцевих скорочень. 

Затримці менструального циклу може супроводжувати ще ряд причин. 

- Внутрішні дефекти яєчників, як вроджені так і придбані; 
- Ендокринні захворювання (шітовідной залози, надниркових залоз, цукровий діабет та інші), вони можуть передаватися у спадок або бути придбаними; 
- Запальні процеси внутрішніх статевих органів (матки, придатків) з наступними порушеннями менструального циклу; 
- Захворювання статевих органів: пухлина яєчників, міома матки, ендометріоз, аденоміоз, рак шийки матки або тіла матки; 
- Переривання вагітності (аборт, викидень), порушення розташування внутрішньоматкової спіралі; 
- Вплив природних та фізичних факторів: зміна клімату, високе сонячне опромінення, променеве опромінення; 
- Стрес, невроз; 
- Після застосування деяких ліків. 

За будь-яких порушеннях і затримки менструального циклу слід негайно звернутися до лікаря. Правильне та своєчасне обстеження допоможе уникнути ряду серйозних захворювань.Дивіться далі