Швидкі дієти

Поєднання «експрес-дієта» діє на жінок майже магічно. Скинути за короткий строк кілька кілограмів не вдаючись до фізичних навантажень мріє будь-яка жінка, особливо якщо зовсім скоро який-небудь особливий випадок - вихід у світ, вечірка, весілля.
Дієта в своєму первинному значенні означає спосіб життя, правильну організацію харчування, яка дозволить почувати себе добре і не набирати зайвої ваги без особливих обмежень у харчуванні, а роблячи ставку саме на збалансованість. Але з плином часу тлумачення терміну «дієта» змінилося і зараз під дієтою все частіше розуміють «шокову терапію», коли за кілька днів потрібно скинути якусь кількість кілограмів. Швидких дієт в наш час неймовірна кількість. Вони можуть бути названі по імені їх творця - лікаря дієтолога, носити ім'я голлівудської зірки, яка використовує її за тиждень до виходу на червону доріжку, бути основанi на споживанні одного виду продукту або обмеження калорійності, або споживання жирів, білків або вуглеводів. Кожна дієта, раз вона існує, має певну дію на організм, але й може викликати негативні наслідки. 

Найбільш популярними є: 

Білкова дієта 

В основі її лежить принцип виключення вуглеводів і практично повного переходу на білкові продукти. Є різні варіації цієї дієти, але найчастіше рекомендують вживати протягом дня нежирне м'ясо, нежирну рибу, яйця, знежирений сир, кефір, а також мінеральну воду, чай, несолодку кави. Для підтримки балансу вітамінів можна включати грейпфрут. Білкова дієта високоефективна для виведення рідини з організму, через дефіцит вуглеводів організм добуває енергію з білків. Дотримуватися дієти довше 3-5 днів небезпечно - вона хоч і не голодна, але за рахунок нестачі вуглеводів людина відчуває слабкість, головні болі, втрачає концентрацію уваги - адже енергія необхідна також і для мозку. 

Монодієти 

Їмо тільки один продукт протягом всієї дієти або ж по продукту на кожен день протягом декількох днів. Зазвичай для суворих монодієти вибираються яблука, кефір, гречка, рис. Такі дієти суворі навіть в психологічному плані - протягом усього дня кілька днів їсти тільки щось одне дуже важко. Принцип заснований лише на різкому зниженні калорійність денного раціону і повному виключенні жирів. Організм також відчуває брак мікроелементів та вітамінів, тому монодієти можуть бути гарні в ролі очищення організму на 1-3 дні. 

Низьковуглеводні і низькокалорійні дієти 

Такі дієти більш різноманітні за змістом. Крім обмеження кількості калорійності кожний прийом їжі - це дуже маленька порція. У денний раціон найчастіше включають: несолодку каву, зелений чай, сухар, грейпфрут, апельсин, яйце, відварене м'ясо, рибу, овочі, приготовані на пару, або свіжі (помідори, огірки, зелень), несолодкі фрукти, кефір. Виключається все смажене, солоне, молоко. Такі дієти розраховані на 1-2 тижні і допомагають позбутися від 5-7 кілограмів. 

Негативна дія швидких дієт: 

- Втрата ваги відбувається в основному за рахунок виведення води, втрати м'язової маси, а не жиру, з яким організм розлучається в останню чергу. 

- Дефіцит певних речовин, вітамінів і мікроелементів викликає побічні ефекти. Недолік вуглеводів позначається на самопочутті та розумовій роботі, разом з водою з організму вимиваються калій, кальцій - вони потрібні м'язам, кісткам, зубам, волоссю. Через малу кількість жирів не засвоюються жиророзчинні вітаміни. 

- Вага, скинута під час експрес-дієт швидко повертається, тому що організм, виснажений подібним стресом починає активно запасати жир на випадок повторення подібного експерименту. 

Щоб мінімізувати ризики, пов'язані із застосуванням тієї або іншої дієти потрібно приймати вітаміни і мінеральні комплекси, не зменшувати калорійність нижче за позначку в 1000 калорій в день, не сидіти на дієті довше запропонованого в ній терміну. Крім того, щоб не набрати різко вагу, вихід з дієти повинен бути правильний: в ідеалі - фізичне навантаження і в будь-якому випадку не можна різко збільшувати споживання жирів і вуглеводів.

Дивіться далі