Як прибрати жир з живота

Влітку жінки розглядають себе в дзеркало пильніше, ніж будь-коли. У багатьох думка про наближення відпустки викликає аж ніяк не радісні емоції, а справжнісіньку паніку. Новий модний купальник, в якому належить з'явитися на пляжі, здається зовсім несумісним з жировими відкладеннями на животі. Набути плоский живіт підтягнутий допоможе дотримання дієти і виконання фізичних вправ, спрямованих на зміцнення м'язів - це основні умови для позбавлення від жиру на животі.
Прибрати жир з живота може допомогти так звана зональна дієта або дієта для плоского живота. У список основних продуктів для такої дієти входять горіхи, насіння, бобові, свіжі овочі, молочні продукти, крупи, яйця, м'ясо птиці, риба, морепродукти, оливкова олія, соняшникова олія, арахісова олія, свіжі фрукти, ягоди. З раціону доведеться виключити наступні продукти: солоні і зацукровані горіхи, смажені овочі, незбиране молоко, каші моментального приготування з добавками, супи швидкого приготування з пакетиків, маргарин, варення, джем, мед, цукор, м'ясні копчені продукти, рибні консерви, кондитерські вироби, шоколад. 

Харчуватися рекомендується дрібно, невеликими порціями. Кількість прийомів їжі в день може досягати шести, тобто приймати їжу можна приблизно через кожні дві години. Необхідно дотримуватися принципу помірності: не можна переїдати, але й морити себе голодом теж не можна. Незважаючи на деякі обмеження, харчування має бути збалансованим, з їжею організм повинен отримувати необхідну кількість білків, жирів, вуглеводів, вітамінів і мінеральних речовин. 

Алкоголь вважається ворогом плоского живота. Для того, щоб прибрати жир з живота від вживання алкоголю краще відмовитися. Під заборону потрапляють солодкі газовані напої, а також пакетовані соки з додаванням цукру. З усього різноманіття напоїв перевагу слід віддати зеленому чи чорному чаю, трав'яним чаїям і зборам, вони прискорюють розщеплення жирів і допомагають спалювати калорії. Допускається чорна кава, але без додавання молока, цукру та вершків. 

У програму боротьби з жиром на животі слід включити розвантажувальні дні. 

Найпопулярнішими вважаються розвантажувальні дні на яблуках або на кефірі. У такі дні активізується обмін речовин і виводяться шлаки з організму. Під час розвантажувального дня, крім вживання в їжу виключно яблук або кефіру, потрібно випивати приблизно півтора літра негазованої мінеральної води, можна пити зелений чай або трав'яний збір. Якщо живіт невеликий, то результат буде помітний вже на наступний ранок. Зловживати цим способом не можна, розвантажувальний день можна влаштовувати час від часу, але не частіше одного разу на тиждень. 

У деяких випадках допомогти позбутися від жиру і знайти плоский, привабливий живіт може пластична хірургія. Операція з видалення жиру з живота і інших проблемних частин тіла називається ліпосакція. Жир відсмоктують під загальним наркозом. Після видалення жиру в разі необхідності видаляють і зайву шкіру, потім її підтягують наверх і закріплюють. Після операції кілька днів доведеться провести в лікарні. Через один-два тижні можна буде повернутися до звичної діяльності, а приблизно через місяць можна буде відновити заняття спортом. Методика проведення операції ліпосакції вдосконалюється з кожним роком. Однак ускладнення аж до летального результату трапляються, сумні історії про жертви ліпосакції час від часу з'являються в пресі. 

Перш ніж вирушити під ніж до пластичного хірурга необхідно зважити всі за і проти. Очевидну користь фізичних вправ не варто скидати з рахунків. У програму тренувань слід обов'язково включити вправи для зміцнення преса. Займатися треба регулярно, комплекс спеціальних вправ рекомендується виконувати три-чотири рази на тиждень. Жир, що накопичився на животі, допомагають спалити танці, біг, катання на велосипеді, плавання, тобто ті види фізичної активності, які підсилюють кисневий обмін. 

Від жирових складок на животі ефективна дихальна гімнастика. Відомо, що для спалювання жиру в організмі людини необхідний кисень. Глибоке діафрагмове дихання доставляє кисень до тканин, у поєднанні зі статичними позами і нескладними вправами це дає хороший результат. На цьому принципі побудована сучасна методика відома під назвою бодіфлекс, також можна звернутися до традиційної йоги або до древньої китайської дихальної гімнастики. 

Ирина Рукавишникова

Дивіться далі