Худнемо з розумом: як уникнути помилок

Кожен, хто прагне знизити вагу, рано чи пізно задається питанням про вибір оптимального для себе способу розставання із зайвими кілограмами. Тоді ми починаємо збирати різну інформацію, випитували секрети схуднення в тих, кому це вдалося, робимо кілька невдалих спроб почати нове життя з понеділка і, нарешті, все ж починаємо роботу над своїм новим образом. Однак при цьому багатьом не вдається уникнути помилок, які заважають схуднути навіть самим цілеспрямованим.
Найпоширенішою помилкою, яка є і найголовнішою перешкодою на шляху до стрункої фігури, є віра в те, що для схуднення досить чогось одного - жорсткого обмеження в харчуванні або безмірної кількості фізичних навантажень. Прихильники першої теорії освоюють небезпечні для здоров'я дієти з раціоном, що виключає надходження в організм необхідних поживних речовин, або зовсім мучать себе голодуванням. Разом з тим вони не навіть замислюються про необхідність збільшити частку фізичної активності, з цілком зрозумілих причин - адже неповноцінне харчування просто не дає потрібної кількості енергії. Інші ж кожен день проводять по кілька годин у спортзалі, стрімко і необдумано збільшують навантаження і вважають виправданою жертвою почуття постійного стомлення, запаморочення і ниючі м'язи. І винагороджують себе за страждання новими порціями жирного, мучного та солодкого, вважаючи, що з лишком «відпрацьовують» свої харчові надмірності виснажливими тренуваннями і не бажаючи слідувати принципам здорового харчування. 

Об'єднує любителів цих крайнощів одне - добитися результативного схуднення не вдається. І це закономірно, адже прихильники дієт рано чи пізно не витримують жорстких обмежень, «зриваються» і починають їсти все підряд в необмежених кількостях, забувши про намір знизити вагу. Те ж саме відбувається і з надмірними фізичними навантаженнями, адже коли організм не отримує можливості відпочинку, він просто не встигає відновитися. Внаслідок цього м'язи не можуть рости, а адже наявність достатньої кількості м'язової тканини забезпечує більшу, ніж звичайно, витрату калорій, причому навіть у стані спокою. Крім того, як показує практика, дуже втомлива фізична активність швидко стає нелюбим заняттям і незабаром запал сходить нанівець, думки про схуднення ховаються в дальній кут, а на  м'язовий «корсет» з блискавичною швидкістю наростають зайві кілограми жирової маси. 

Щоб уникнути подібних ситуацій, досягти  оптимальної ваги і утримати результат надовго, необхідно зрозуміти, що ефект може дати тільки комплексний підхід. Іншими словами, потрібно змінити свої харчові звички і зробити свій спосіб життя більш активним. При цьому абсолютно не потрібно перетворювати себе в піддослідного всіляких дієт або уподібнюватися професійним спортсменам. Досить знайти той самий баланс, який зробить схуднення реальним і допоможе уникати крайнощів. А тому прислухайтеся до себе, визначте вірні методи і дерзайте, адже перед обличчям цієї цілеспрямованості відступають будь-які перешкоди!

Зоя Куприцевич

Дивіться далі