Плавання - простий шлях до ідеальної фігури

Плавання - найкращий і безпечний спосіб аеробіческіх вправ, хоча при ньому не спалюється стільки калорій, як при бігу або катаннi на велосипеді. Але незважаючи на це, плавання допоможе вам помітно укріпити і тонізувати м'язи, зробить вас більш гнучкою.
Під час плавання ваше тіло повністю підтримується водою, тому на суглоби практично не виявляється ніякого тиску. Плавання вважається найкращою формою тренування для жінок, що страждають на ожиріння, що перенесли травму або вагітних. 

Плавання ідеально і для жінок похилого віку. Хоча вправи й не роблять ніякої напруги на суглоби, розтягнення сухожиль сприяє зміцненню кістково-м'язової системи. 

Ритмічні змахи кінцівками при плаванні - заспокійливий, що знімає стрес засіб. Глибоке дихання що з'являється в результаті плавання  також допомагає зняти стрес. 

Техніка 

Гарна центровка тіла надзвичайно важлива. Переконайтеся, що ви пливете правильно - обличча занурено у воду, а шия і спина вирівняні. Якщо при плаванні ви будете витягувати з води шию, це призведе до напруження шийних м'язів і посилить проблеми з попереком. 
Поекспериментуйте з рухами рук. Підрахуйте, скільки махів вам треба зробити, щоб проплисти певну дистанцію. Наступного разу сильніше працюйте руками, одночасно відпрацьовуючи рух ніг. Ваша мета - пропливти ту саму відстань з меншим числом махів. 
У трьох стилях плавання - кроль вперед, кроль на спині і батерфляєм - ноги діють таким чином, щоб утримувати тіло у рівновазі, проте вони мало що дають для руху вперед. Якщо ви пливете брасом, то справедливо зворотне: потужний поштовх ногами просуває тіло вперед, і руки їм у цьому допомагають. 
Якщо ви ніяк не можете оволодіти технікою правильного дихання, або відчуваєте, що техніку ваших рухів можна поліпшити, спробуйте взяти кілька уроків плавання в місцевому басейні. Ніколи не пізно поліпшити свій стиль або навіть повчитися з самого початку. 
Якщо вам не подобається, що в очі потрапляє вода, купіть собі спеціальні захисні окуляри, найкраще - протитуманні. 

Чи можна плавати після їжі? 

Після їжі потрібно почекати півтори години, перш ніж зануритися у воду. В іншому випадку кров, необхідна для переварювання їжі, буде "відволікатися" від травної системи і направлятися в інші частини тіла. 

Тренування

Починайте плавно. Ваш перший прихід в басейн повинен обмежитися 10-хвилинним расслабляющим плаванням. Зосередьтеся на техніці і встановіть чіткий ритм. На даному етапі вас не повинна хвилювати швидкість. 
Поекспериментуйте з різними помахами. Наприклад, чергуйте помахи руками перед грудьми з кролем вперед. Кожен стиль плавання змушує працювати різні м'язи, і, періодично міняючи стиль, ви краще зміцните свої м'язи. 
Поступово доводьте час перебування у воді до 20, потім до 30 або навіть до 40 хвилин. 
Засікайте час при плаванні. Намагайтеся збільшувати швидкість, пропливаючи за однаковий час великі відстані.

Дивіться далі