Все про секс під час вагітності

Вагітність-не привід для відмови від сексу. Навпаки це час для експерементів і маленьких пустощів, а також пора сексуальних відкриттів. Не позбавляйте себе задоволення! 

12 відповідей на популярні питання про секс під час вагітності.
Чи складніше під час вагітності досягти оргазму? 

Реальних фізіологічних причин для відсутності оргазму у майбутніх мам немає. Навпаки, піхва стає більш чутливою, клітор збільшується, кров приливає до тазу, і це допомагає швидше досягти кульмінації. Іноді жінка в цей період або відчуває більш яскравий оргазм, або взагалі перший раз в житті. Всі причини, що заважають задоволенню, - психологічні. Майбутні мами соромляться змін у фігурі або турбуються, що секс може заподіяти шкоди дитині. 

Чи може оргазм під час вагітності викликати передчасні пологи? 

Якщо матка не готова до пологів, а дитина ще не дозріла, то її скорочення під час оргазму не можуть бути причиною початку пологової діяльності. 

Навпаки, вважається, що оргазм, випробуваний жінкою, позитивно впливає на дитину. І гормони задоволення - ендорфіни та енкіфаліни - теж діють на малюка благотворно. Проте за 2 - 3 тижні до ПДп (передбачуваної дати пологів) краще відмовитися від сексу. При сексуальному збудженні в кров викидається  окситоцин - гормон, який стимулює скорочення матки. 

Чи можна під час вагітності користуватися сексуальними іграшками? 

Можна використовувати іграшки, які стимулюють клітор, але варто відмовитися від фалоімітаторів, кульок і всього, що міститься в піхву. Категорично неприпустимі вібратори. По-перше, це пов'язано зі станом шийки матки під час вагітності - вона стає рихлою, може виникнути кровотеча, а по-друге, вібрація в принципі протипоказана при вагітності, оскільки може викликати передчасні пологи. 

Чи може дитина відчути, що батьки займаються сексом? Це не небезпечно для нього? 

Дитина приховується м'язової стінкою матки (вона досить товста), амніотичним міхуром, а також слизової пробкою. Навколоплідні води гасять всі коливання, тому можете не хвилюватися, малюк нічого не відчуває. Навіть якщо відразу після оргазму ви відчуваєте ворушіння, це не означає, що дитині погано, або він "знає", що відбувається. Для малюка дуже корисно збудження мами - в цей час в області малого тазу посилюється кровообіг, завдяки чому дитина отримує через плаценту більше кисню і поживних речовин. 

Дозволен під час вагітності оральний секс? 

А чому ні? Є лише одна реальна небезпека, яка може виходити від оральних ласк - герпес (ВПГ I (губної)). Якщо у чоловіка вискочила "болячка" на губі, то під час сексу вірус може перейти на слизову статевих органів його дружини. Незважаючи на те, що такий герпес відрізняється від небезпечного для вагітності вагінального, складно передбачити, як організм жінки відреагує на подібний тісний контакт. Якщо у майбутньої мами порушена мікрофлора статевих органів (а у 80% майбутніх мам через закономірне для вагітності зниження імунітету ці порушення відбуваються),  герпес може завдати шкоди здоров'ю жінки, а в гіршому випадку - і здоров'ю дитини. Крім того, медики вже підтвердили той факт, що  герпес I типу  легко "перетворюється" на генітальний. 

Чи можна під час вагітності займатися анальним сексом? 

Немає однозначної відповіді на це питання, з одного боку, під час вагітності підвищується еластичність тканин і чутливість ерогенних зон в області малого тазу. З іншого боку, цей вид сексу залишається найбільш небезпечним - висока ймовірність внесення кишкової флори в піхву. Трапляється, що під час вагітності відбувається збільшення гемороїдальних вузлів, і під час анального сексу вони можуть травмуватися, виникає кровотеча. 

У будь-якому випадку, якщо ви вибрали анальний секс в якості альтернативи, треба обов'язково використовувати презерватив (знімаючи його перед проникненням у піхву) і лубриканти. 

Які пози під час вагітності можуть бути небезпечні? 

При нормальному перебігу вагітності небезпечних поз практично не існує. Головний критерій вибору позиції - комфорт майбутньої мами. Виключається тиск на живіт, а також велике фізичне навантаження. 

Не зменшується чи сексуальне бажання під час вагітності? 

У жінок зазвичай не зменшується. Та навіть якщо стає менше, це пов'язано з навантаженням на організм і переживаннями за дитину. Якщо ж чоловік відмовляється займатися сексом, посилаючись на непривабливість дружини, пора до психолога, оскільки в цьому випадку можна говорити про абсолютну психологічну несумісность подружжя, здатну в майбутньому вилитися в серйозні конфлікти або навіть розлучення. 

Чи можна під час вагітності використовувати лубриканти? 

Звичайно, можна. Мастила - лубриканти не заподіють дитині жодної шкоди. Додаткове мастило, швидше за все, не знадобитися. Високий рівень естрагену забезпечує і без того підвищену вологість у піхві. Якщо мастило все-таки потрібне - вибирайте те, основою якого служить гліцерин. 

Психологічний чинник 

Секс під час вагітності особливо важливий для зміцнення подружніх відносин. Між подружжям виникає більш тісний емоційний контакт. Вагітність, особливо перша, - випробування для сімейних відносин. 

У жінки змінюється зовнішність, настрій, соціальна і навіть фізична активність. Не всі чоловіки з легкістю приймають ці зміни, а в окремих випадках навіть відмовляються їх приймати. Зазвичай чоловік і дружина протягом 9 місяців просто знову вивчають один одного. У сексуальній сфері це вивчення відбувається найбільш тісно і швидше стає ясно, наскільки міцні відносини. Не варто хвилюватися якщо чоловік боїться заіматься сексом, побоюючись нашкодити дитині. Допомогти в цьому випадку може візит до гінеколога, лікар повинен розповісти майбутньому татові, що з вами все в порядку, секс вам не небезпечний. 

Секс під час вагітності: коли не можна. 

Не рекомендується займатися любов'ю в наступних випадках: 

наявність в одного з партнерів ознак інфекції статевих шляхів 
активна загроза переривання вагітності 
"звичне" невиношування 
передчасні пологи в анамнезі 
підтікання навколоплідної рідини 
передлежання або низьке прикріплення плаценти 
багатоплідна вагітність 
кровотеча або "мазанина" з піхви 

Слід обмежити себе в сексі в ті дні, коли повинна була відбутися менструація. У цей час підвищується ризик викидня. 

Якщо секс заборонений, чим його замінити? 

Заборона на традиційний секс під час вагітності - не привід для розладу, а стимул спробувати нові варіанти. Існують ще так звані замісні форми сексу: 

петтінг (ласки) 
мануальна стимуляція 
вестибулярний коїтус (статевий акт між зведеними стегнами жінки без повного проникнення в піхву) 
Coitus intra femora (тільки між зведених стегон жінки) 
Coitus intra mammae (між молочних залоз). Груди збільшується і стають більш чутливими, тому стимуляція доставить велике задоволення

Дивіться далі