Як добитися ідеальної форми живота?

«Негарних жінок немає, є тільки ледачі» (Елен Роуленд). Ми знаємо, що робота над собою - процес захоплюючий і не припиняється, адже кожна клітинка  гідна особливого до себе ставлення та постійної уваги. Не є винятком і така важлива область улюбленого тіла, як багато разів оспіваний поетами животик. Подивимося, які вправи допоможуть нам по праву пишатися підтягнутим животом і тонкою талією.
Для початку відвернемося від думки про горезвісний «плоский» живіт, досягти якого закликають нас численні рекламні плакати диво-засобів для схуднення. Отже, жіночий організм анатомічно влаштований так, що невелика - звертаємо увагу - дуже невелика округлість в нижній частині живота повинна бути присутня. Жертви анорексії не в рахунок, іншим треба думати про те, як прибрати з животика зайвий жир і зміцнити м'язи. Для цього недостатньо використовувати тільки стандартні підйоми тулуба на лаві для пророблення м'язів преса, тим більше що багатьом ця вправа не дається і завдає болю в спині. Чудовою альтернативою можуть стати підйоми ніг з положення лежачи, однак робити їх потрібно особливим чином: по-перше, повторень такої вправи повинно бути не менше тридцяти за один з трьох-п'яти підходів, по-друге, ноги потрібно піднімати і опускати повільно, і найголовніше - піднімаємо ноги на півметра, після чого опускаємо приблизно на тридцять сантиметрів, після чого знову піднімаємо. Виконання цієї вправи дається нелегко, особливо в перший час, зате спалювання найпотаємніших запасів жиру в нижній частині живота відбувається відмінно. 

Враховуючи, що для досягнення успіху потрібно опрацьовувати цілу групу м'язів (у тому числі косі м'язи живота), нам знадобиться ще ряд вправ. Верхню частину преса можна укріплювати, піднімаючи тулуб до зігнутим в колінах ніг, утримуючи ступні притиснутими до підлоги. Однак лідирують за ступенем ефективності підйоми, що виконуються з допомогою гімнастичного м'яча. Отже, лягаємо спиною на м'яч, впираємося в підлогу ногами, відкидаємо голову трохи назад і починаємо плавно підніматися і опускатися, до відчуття легкої напруги. Шия і спина повинні бути рівними, напруга в цьому випадку відчувається відразу від підстави м'язів живота, а тому при правильному виконанні вправи спочатку виконати вдасться не більше двадцяти разів за один підхід, яких повинно бути не менше трьох. 

Вимагають роботи і валики жиру. Для цього, при виконанні будь-яких рекомендованих для м'язів живота підйомів тулуба чи ніг, половину часу робимо вправи зі скручуванням вправо-вліво. А для охочих не просто розлучитися із зайвою жиром на боках, але й здобути осину талію, ще не придумано засобу краще, ніж старий добрий обруч. Вчимося обертати його в обидві сторони, збільшуємо швидкість і тривалість занять, і результат буде очевидний. Якщо обруча під рукою не виявилося, включаємо бадьору музику і починаємо методично обертати верхньою частиною тулуба, розставивши ноги на ширині плечей і утримуючи руки на потилиці. П'ятдесят кіл в один бік, стільки ж в іншу, потім нахиляється вліво і вправо, щоб надати розігрітим м'язам гнучкість і знову приступаємо до обертання. 

Окремо потрібно сказати про частоту виконання вправ. Спочатку, поки нам потрібно позбавитися від жирових відкладень, застосовувати описані методи потрібно щодня, намагаючись кожен рух виконувати плавно, відчуваючи роботу потрібної групи м'язів. Потім, коли животик знайде потрібні обриси, для підтримання його в формі буде достатньо двох-трьох занять на тиждень. Що ж стосується кількості повторень, то тут правило успіху базується на простій істині - повторюємо рух до тих пір, поки не устанемо, а потім робимо його ще три-п'ять разів, захоплюючись власною цілеспрямованістю. 

І на закінчення - при виконанні будь-яких вправ в перший раз прислухайтеся до себе, дайте своєму організму підказати вам, що для нього найбільш комфортно й ефективно. Тоді ви зможете осмислено сформувати комплекс занять для моделювання своєї унікальної фігури. 

Зоя Куприцевич

Дивіться далі