Розширені пори. Чого слід побоюватися власникам пористої шкіри?

Розширені пори - це нерадісний спадок, який дістається багатьом жінкам від природи, і відмовитися від якого не можна. Обличча нагадує апельсинову шкірку, а з часом, коли вік почне вступати у свої права і позначиться нехай навіть невеликою втратою тонусу, шкіра буде виглядати пухкою, в'ялою, негарною, і косметика буде лежати погано.
Занадто помітні широкі пори на обличчі часто є сусідами з жирною шкірою, роблячи її проблемною, оскільки в них в більшій кількості, ніж у пір нормального розміру, скупчується жир, пил, бруд, закупорюючи їх і утворюючи прищі та запалення. Такі пори знаходяться в Т-зоні і на щоках в області під очима. 

Грамотно вибудувана програма, включає багатоступінчастий догляд: очищення, заходи по звуженню, зволоженню та маскуванню, які зможуть на деякий час приховати від оточуючих недосконалості шкіри. 

Чого слід побоюватися власникам пористої шкіри? 

Ретельне очищення, яке передбачає використання ексфоліантов - не кращий метод. Грубими скрабами з абразивними частинками пори можна розтягнути до такої міри, що з власне пір вони перетворяться на ямочки і вибоїни. 

Уникати потрібно і масок, які спрямовані на очищення через відкриття пір, які і так вже достатньо розширені. 

Не намагайтеся заховати великі пори під товстим шаром тонального засобу. По-перше, від цього дефект стане ще більш помітним, по-друге, це викличе забивання, комедони, порушення шкірного дихання, що в підсумку позначиться на кольорі обличча, яке, до того ж, «прикрасять» прищі. 

Для очищення вибирайте легкі засоби з вмістом фруктових кислот - вони гарантують і усунення надлишків шкірного сала і стягують пори, роблячи шкіру гладкою і сяючою, насиченою вітамінами. Для усунення сальних пробок, що роблять пори темними, допоможуть маски-плівки, маски на основі білої глини, клейкі смужки для очищення. 

Після очищення обличчя потрібно протерти тоніком без вмісту спирту, щоб не спровокувати з'їдання ліпідної плівки і надмірне вироблення жиру з неминучим розширенням пір. З підручних засобів можна пустити в хід скибочку огірка або кубик льоду.

 Увага: якщо шкіра схильна до сухості і лущення, не вдавайтеся до занадто агресивних для неї кріо-методiв (з використанням холоду). Вибирайте м'який тонік із зволожуючим ефектом. Тонізуючі засоби на основі рожевої або огіркової води, з додаванням алое і екстракту зеленого чаю чудово звужують пори, не ушкоджуючи шкіру. 

Підбір зволожуючої косметики для жирної пористої шкіри - справа нелегка. Засіб має відповідати потребам шкіри в зволоженні, не перевантажуючи її жирами. В даний час для таких проблем є достатня кількість зволожуючих кремів з матуючим ефектом - волога замикається всередині шкіри, яка зверху покривається матовою плівкою, а пори стають менш помітними. 

Розширені пори - привід регулярно навідуватися в салон краси для спеціальних процедур. Мікродермабразія, лазерне шліфування, пілінг фруктовими кислотами очищають шкіру від забруднень, вирівнюють тургор без розтягування пір, якого складно уникнути в домашніх умовах. 

Перед нанесенням тонального крему обов'язково покрийте обличча базою під макіяж - вона створена з розрахунком на вирівнювання шкіри, щоб дати тону лягти як можна рівніше. Основа зсередини «підбиває» шкіру, роблячи її гладкою на дотик, вирівнює не тільки рельєф, але і колір обличчя, роблячи пори менш помітними. Уникайте косметики, що робить шкіру неприродно матовою. Сяюча шкіра, яку можна створити тоном або пудрою виглядає більш свіжою та здоровою. 

Сьогодні є і денні креми, які звужують пори, які набагато полегшують догляд за шкірою, але дія їх триває тільки поки вони знаходяться на обличчі. 

Розширені пори - це як колір волосся або очей, - вони даються при народженні і надалі залишається лише робити всі зусилля, щоб цей недолік зробити менш помітним. 

Евгения Жиркина

Дивіться далі