Фітнес для початківців: інструкція із застосування

За статистикою, навесні кількість відвідувачів фітнес-центрів зростає майже в два рази. Завсідники їх навіть жартома називають "пролісками" - за аналогією з квітами, які з'являються з першими променями весняного сонця. Втім, нічого дивного в такій активності немає. Просто в ці дні кожна з нас чітко розуміє, що зима пройшла, а літо - зовсім поруч. Значить, пора втілювати в порядок своє тіло! І перше, що спадає на думку - купити абонемент у фітнес-центр. Якщо до цього твої спортивні досягнення обмежувалися лише шкільними уроками фізкультури і зарядкою вранці раз на тиждень, тобі в першу чергу варто ознайомитися з інструкцією з фітнесу для початківців.
Фітнес: поради для початківців 

Перше питання, з яким стикаються новачки у фітнесі - з чого почати. Перш ніж купувати абонемент, визнач мету, з якою ти збираєшся займатися. Хочеш позбутися від зайвих кілограмів? Або привести м'язи в тонус? А, може бути, просто поліпшити свою фізичну витривалість? Залежно від того, якого результату ти плануєш домогтися, вибирай напрямок занять. 

Силові тренування призначені для тих, хто планує наростити або зміцнити м'язову масу. Займаючись на спеціальних тренажерах, ти можеш впливати на різні групи м'язів. За допомогою силових вправ ти можеш додати відсутній обсяг одним ділянок тіла і, навпаки, зменшити обсяги інших. 

Аеробіка - це спеціальні вправи, що виконуються в основному під музику. Такі заняття зміцнюють серцево-судинну і дихальну системи, сприяють схудненню. Існують безліч різновидів аеробіки. Танцювальна аеробіка представляє собою мікс з різних танцювальних напрямків: латини, джазу, хіп-хопу. Заняття з степ-аеробіки проходять з використанням спеціальної платформи - степа. Під музику піднімаючись на неї і опускаючись, ти можеш швидко привести в порядок литкові і сідничні м'язи. Акваеробіка, як можна зрозуміти з назви, припускає вправи у воді, точніше, у басейні. У неї мінімум протипоказань - аквааеробіку рекомендують навіть вагітним та людям похилого, але при цьому маса плюсів. «Водні» заняття зміцнюють м'язи, поліпшують гнучкість і витривалість. 

Перед тим, як визначитися з вибором напрямку, не зайвим буде візит до лікаря. Спеціаліст оцінить стан твого організму і дасть конкретні рекомендації по навантаженнях. Для здорових людей оптимальним вважається поєднання силових тренувань з аеробними заняттями. Але якщо у тебе є проблеми з тиском, суглобами, ти спостерігаєш у лікаря з приводу будь-яких хронічних захворювань, краще за все для тебе підійде індивідуальна програма. У сучасних фітнес-центрах працюють тренери, які допоможуть скласти план занять. Послуги персонального тренера зазвичай оплачуються окремо. Ти можеш оплатити одну консультацію, де ви спільно розробите програму тренувань, яку ти будеш реалізовувати самостійно. 

Основні принципи фітнесу для початківців: 

Регулярність 

Раз ти всерйоз вирішила привести фігуру в порядок, запам'ятай: регулярність - обов'язкова умова. Варіант «тиждень ходжу - два тижні лінуюся» не дасть жодного ефекту. Для досягнення результату потрібно тренуватися не менше 3-х разів на тиждень протягом кількох місяців. Після можна перейти до системи підтримуючих занять (2 рази на тиждень по 30-40 хвилин). 

Поступове збільшення навантажень 

Якщо до цього ти не займалася фітнесом, тренування краще починати з короткочасних занять по 10-15 хвилин, поступово збільшуючи тривалість до 30-40 хвилин на день. Для початку - аеробні заняття, після - тренажери. 

Без мазохізму! 

Не варто мучити себе зайвими навантаженнями, особливо в перші місяці занять. Втома, безсумнівно, повинна бути присутня, але якщо ти будеш займатися мало не до втрати свідомості, а після не знаходити в собі сили дійти до будинку - від таких тренувань буде більше шкоди, ніж користі. 

Наостанок, ще декілька порад для початківців займатися фітнесом: 

Не бійся відчувати себе ніяково. Ти побоюєшся, що, прийшовши до фітнес-центру, будеш почувати себе незатишно на тлі підтягнутих спортсменок? Або вважаєш, що твоє тіло виглядає недостатньо добре? Абсолютно марно. Відвідувачі спортивних центрів приходять сюди, щоб піклуватися про свою фігуру, а вже ніяк не думати про твою. До того ж, кожен з присутніх колись був таким же новачком, як і ти. Нехай їхні спортивні тіла будуть зразком для наслідування і додатковим стимулом досягти хороших результатів! 

Підбери максимально зручний одяг і взуття. Це дозволить не тільки відчувати себе на заняттях більш комфортно й більш упевнено, але й прискорить досягнення мети. Так-так! Адже навряд чи ти зможеш виконувати вправи на повну силу, якщо взуття буде тиснути, а одяг - сковувати рухи. Зручна ж спортивна екіпіровка, навпаки, дозволяє займатися з більшою віддачею. А, значить, і результат краще! 

Склади графік занять на місяць 

... І план на кожний тиждень. Це допоможе організувати життя і виділити час, необхідний для відвідування фітнес-центру. Знаючи заздалегідь, що на сьогоднішній вечір у тебе заплановані тренування, ти будеш правильніше планувати час. І рідше пропускати заняття. 

Пам'ятай: найскладніше - почати. Як тільки ти зробиш перший крок, рухатися вперед, до красивої фігури, буде вже набагато простіше. І, можливо, вже через півроку будеш сама давати поради таким ж новачкам у фітнесі, як ти зараз.

Елена Яркова

Дивіться далі