Що краще спалює жир: вправи з вагою або біг?

Тренування з обтяженнями - це кращий спосіб спалювання жиру? Чим вони краще аеробіки?


Висоінтенсівний тренінг з обтяженнями, або бодібілдинг впливає на метаболізм у більшому ступені, а його вплив зберігається довше, ніж після аеробних вправ. У процесі тренувань з обтяженнями організм переходить в унікальний режим посилених енерговитрат, починаючи активно ремонтувати волокна. Тепер він має потребу у відпочинку та адекватному харчуванні, і тут виявляються аспекти, які на перший погляд непомітні.
Тренування з обтяженнями спалюють жир не так, як аеробіка. Важкий тренінг утилізує більше вуглеводів, ніж жирів. Він же ще і збільшує метаболічні потреби організму. Протягом кількох годин (а фактично - декількох днів) тіло продовжує відновлюватися навіть після однієї-єдиної сесії. Це процес, що сильно відрізняється від результатів низькоінтенсивної аеробної сесії.

Кардіотренінг використовує кисень і тому більш ефективно розтрачує жирові калорії. Силовий тренінг з короткими, але інтенсивними навантаженнями в якості головного джерела енергії використовує глікоген.

Чим більше у тебе м'язів, тим швидше метаболізм - навіть під час відпочинку. Саме тому люди, які знижують вагу тільки за допомогою дієти і кардіо, ніколи не прогресують так само швидко, як у випадку  роботи з силовими вправами. Аеробні вправи не будують м'язи. До того ж, дуже часто організм починає пожирати власні м'язи замість жиру. Хіба цього ти прагнеш?

Я вважаю, що обидва названі види тренувань мають свої переваги, і тому кращий спосіб - використовувати і той, і другий, поєднуючи їх з високопротеіновою дієтою з помірною або низькою кількістю вуглеводів і жирів.

Можна подвоїти ефект від кардіоработи, якщо виконувати її відразу ж після силової сесії або вранці до сніданку. Високоінтенсивний бодібілдинг спалює  цукор, тому під час аеробіки організм виявляється змушений взятися за жири. Попрацюй з залізом, а потім відправляйся хвилин на тридцять на бігову доріжку.

Важке інтенсивне тренування самао по собі спалює багато жиру, а включення в програму аеробіки тільки поліпшить результати.

Дивіться далі