Фітнес для обличчя

Спеціальна гімнастика для обличчя та шиї підвищує еластичність шкіри, укріплює мімічні м'язи обличчя і попереджає появу зморшок. 

Коли хмуримося, радіємо або розмовляємо, м'язи нашого обличча активно працюють. Вони нерівномірно напружуються і розслабляються. Саме  нерівномірності роботи різних груп лицьових м'язів ми й зобов'язані появою передчасних зморшок. З часом постійне навантаження на одні й ті ж м'язи приводить до перенапруження сполучних тканин і тому - здрастуйте, зморшки і «попливший» контур обличчя. Щоб уникнути цього, потрібно робити спеціальні вправи для обличчя. 

Гімнастика для обличчя Л. Максакова 

Ця гімнастика розроблена візажистом - Любов'ю Максаковою. Вправи рекомендується робити регулярно. Найкраще виконувати гімнастику на ніч, щоб м'язи встигли відпочити. Суху шкіру змастити маслом або кремом перед початком вправ. 

Проти зморшок на лобі 

1. Швидко високо підняти брови. Повторити 100 разів. 
2. Покласти долоні на лоб і міцно притиснути їх до черепа. Намагатися високо підняти брови, але руками не пускати. Виконувати на рахунку до 4 на видиху і потім опустити. Знову вдихнути і повторити вправу. 
3. Покласти долоні на лоб і міцно притиснути їх до голови. Намагатися насупитися, але долонями не дозволяти це зробити. Виконувати на рахунку до 4 на видиху і потім опустити. Знову вдихнути і повторити вправу. 

Для області навколо очей 

1. Швидко міцно заплющити очі. Довести вправу до 100 разів. Після  виконання з'явиться відчуття жару. 
2. Пальці рук укласти на бічні краї очниць і притиснути їх до голови, вони не повинні рухатися. Повільно і сильно заплющити очі, не зрушуючи пальці з шкіри і м'язи. З'являється відчуття розтягнення м'яза. 
3. Нижні ребра долонь накласти на нижні краю очних ямок і притиснути до голови, повільно і сильно заплющити очі, потім відпустити. 
4. Ті ж частини долоні покласти на верхні краї очниць, повільно і сильно заплющити очі, потім відпустити. 
5. Покласти нижні частини долонь на область «гусячих лапок», легко, не притискаючи. Заплющуємо 50 разів. 

Проти носогубних складок 

1. Швидко і сильно наморщити ніс. Повторити 100 разів. 
2. Нижні частини долонь укласти на верхні частини щік і міцно притиснути. Намагатися, не розмикаючи рота, широко посміхнутися, наморщивши ніс, але долонями шкіру не пускати. 

Проти обвісанія щік 

Набрати в рот води і швидко перекочувати її. Вправу виконувати, скільки витримаєте. Можна робити під час чищення зубів. 

Для області навколо рота 

Покласти по 2 пальця в рота  і горизонтально розсовувати рот симетрично в сторони м'язами губ, з усіх сил опираємося. Потім цю ж вправу виконати під кутом 45 ° градусів спочатку вниз, а потім вгору. 

Проти подвійного підборіддя 

1. Закинутою головою, дивлячись вгору-назад. Нижню губу покласти на верхню, відчувши натяг м'яза. Повернути голову в одну й іншу сторони (вгору-вниз, вгору-вправо-вниз, вгору-вліво-вниз). 
2. Поставити лікті на стіл і впертися щелепою в зімкнуті долоні, широко відкрити рот, давлячи долонями на щелепу. Повторити вправу 15 разів. 
3. Тиснути підборіддям на долоні. Рахувати до 4. Після виконання вправи опустити голову вниз і без напруги нею покрутити. 

Гімнастика для обличчя з елементами йоги 

Цей комплекс вправ запропонували йоги. При виконанні вправ потрібно концентрувати увагу на кожній частині обличчя, намагаючись представити м'язи під шкірою. Всі вправи повторюються не менше 6 разів. 

1. Покласти пальці по обидві сторони голови і 6 разів енергійно підняти і опустити шкіру. Зрушити пальці далі вперед, потім назад і продовжувати вправу. 
2. Стискати і розслабляти м'язи так, щоб волосяний покрив голови рухався вперед і назад. Це рух повинен відчуватися і близько вух. 
3. Напруга і розслаблення щік. Напружити м'язи щік (надути їх), затримати в цьому стані, а потім розслабити протягом декількох секунд. 
4. Наповнити рот повітрям і перекочувати його, як м'яч, всередині закритого рота. При цьому масажуються щоки і губи зсередини - штовхають повітря до правій щоці, потім до лівої, під верхню губу, потім під нижню. 
5. Повільно переміщувати нижню щелепу з одного боку в бік, затримуючи в кожній крайній точці цього руху. 
6. Робити те ж саме, але швидко і безперервно. 
7. Повільно відкривати і закривати рот, затримуючись у положенні з відкритим ротом. 
8. Витягнути губи вперед, склавши їх як би для поцілунку. Рух має бути енергійним. 
9. Підняти кожен куточок рота окремо, потім разом. 
10. Стиснувши губи, загорнути їх всередину, поки вони не зникнуть. По черзі опускати кути губ, утримуючи це положення декілька секунд. 
12. Те ж саме рух, але опускаючи обидва кута губ разом. 
13. Піднімати праву сторону губ вгору, потім опускати вниз; те саме - лівою стороною. 
14. Рухати обома сторонами губ вгору і вниз. 
15. Закрити очі, стиснувши повіки, потім відкрити і примружить кілька разів. 
16. Дуже широко відкрити очі і тримати їх в такому положенні декілька секунд. 
17. "Пограти" шкірою голови так, щоб вуха тяглися вгору назад, кожне окремо, потім обидва разом, затягуючи кожен рух на кілька секунд. 
18. Виштовхувати назовні підборіддя (м'язи під ним). Вправа для подвійного підборіддя. 
19. Уявити, що на вашому підборідді підвішений вантаж, який потрібно підняти вгору. Піднімаючи підборіддя, напружити м'язи під ним. 
20. Сильно напружити м'язи шиї так, щоб вони виступали. Тримати їх в напрузі кілька секунд, потім розслабити. 
21. Напружити м'язи підборіддя. Нижню губу енергійно опустити вниз і втягнути всередину. 
22. Розгладити шкіру чола, стискаючи мускули, які тягнуть її назад. Утримати їх стислими, а потім розслабити. Вправа для подолання "обвісанія" обличча і збереження пружності шкіри. 
23. Стискати і розслабляти м'язи щік з боку носа. Цей рух походить на підморгування, спершу правим, потім лівим оком. 
24. Зморщення перенісся. 
25. Стиснути мускули так, щоб злегка опустити кути очей. Вправа для згладжування "гусячих лапок" - зморщок у зовнішніх кутів очей. 
26. Завершити комплекс позою "лева" (відкрити різко і як можна ширше рот, висунути язик і сказати про себе "а-а-а"). Ефективна вправа для всього обличчя, вона надає профілактичну дію на горло і допомагає при його захворюваннях. 

Гімнастика Магди Шиловської 

Магда Шиловська - польський косметолог. Ці вправи допоможуть зберегти пружність і гладкість шкіри обличчя. Виконувати їх треба щодня і точно, по 3 рази кожну по 10 секунд. Вправи краще робити, дивлячись у дзеркало, це допоможе контролювати їх правильне виконання. 

Для очей 

1. Покладіть вказівні пальці на брові. Постарайтеся зрушити брови, одночасно перешкоджаючи  вказівними пальцями. 
2. Спробуйте підняти верхню повіку, трохи притримуючи  вказівним пальцем. 
3. Делікатно притискаючи пальцями, зовнішні куточки очей, спробуйте підняти нижню повіку, як би, примруживши очі, не закриваючи при цьому очей. 
4. Пообертайте очима по колу 10 разів на інший бік. 

Для шиї 

1. Долонями, покладеними на шию ззаду, спробуйте 'підштовхувати' її вперед, одночасно надаючи опір, намагаючись відхилити її назад. 
2. Робіть кругові рухи головою - спочатку в один бік, потім в інший. 2 рази по 10 обертань. 
3. Виконуйте нахили голови вперед і назад (по 10 разів), нахили голови вправо і вліво (всього 20). 
4. Озирайтеся назад через праве, потім ліве плече. Повторіть 10-20 разів. 
5. Натискаючи руками на підборіддя, спробуйте відкрити рот. 
6. Утримуючи палець між зубами, з силою притискайте язик до неба. 

Для губ 

1. Підніміть верхню губу, притримуючи її зверху двома пальцями. 
2. Притримуючи пальцями зовнішні куточки губ, намагайтеся скласти їх як би для поцілунку. 
3. Вкладаючи в рот вказівні пальці і притримуючи зсередини куточки губ, спробуйте закрити рот. 
4. Зробіть великий вдих, максимально надувши щоки. Витримайте це положення деякий час і різко видихніть повітря. Повторіть 10 раз.

Инна Седых

Дивіться далі