Як починається целюліт


Целюліт розвивається поетапно протягом певного періоду часу.

Перший етап розвитку целюліту (невидимий). 
Iснують три основних фактори, які ведуть до розвитку целюліту: 

порушення малого кола кровообігу, 
порушення венозного кровотоку і 
порушення циркуляції лімфатичної рідини. 
Оскільки всі ці фактори тісно пов'язані між собою, то досить проявитися одному з них, як тут же слід ланцюгова реакція, в яку, зрештою, виявляються залучені і всі інші. 

Таким чином, порушення нормального функціонування малого кола кровообігу неминуче приводить до дисфункції вен і лімфатичної системи. 

Розміри ділянок тіла, уражених целюлітом, залежать від ступеня порушення малого кола кровообігу, ураження вен або лімфатичної системи. 

Повний обсяг целюліту в конкретному місці залежить від кількості жиру, накопиченого в жирових клітинах целлюлітний тканини. 

Целюлітні тканини погано забезпечуються кров'ю через порушення малого кола кровообігу. З цієї причини фібробласти потерпають від кисневого голодування і нестачу життєво важливих поживних речовин, а вени і лімфатичні судини не здатні ефективно забезпечити відтік крові і рідини з тканин. 

Рідина накопичується між клітинами, і білок, що міститься в ній, починає утворювати навколо жирових клітин товсті жорсткі волокна. 

Фібробласти, робота яких порушується, не можуть видалити анормальні білкові волокна. Тиск усередині тканини зростає, і вона твердне і набрякає. 

Кров не може пройти через цю ділянку і прагне обійти її. Внаслідок недостатнього кровопостачання становище погіршується і утворюється замкнене коло. 

Целюліт не з'являється раптово й раптово не зникає. Від тяжкості та тривалості захворювання залежить тип необхідного лікування. 

Ми знаємо, що відбувається всередині організму при целюліті, і тепер можемо пов'язати це з тим, що бачимо зовні. 

Не важливо, скільки у нас целюліту і де він утворився, але ми повинні твердо пам'ятати, що раз почавшись, він буде прогресувати у міру того, як у процес будуть залучатися всі фактори, які сприяють його розвитку. 

Усе починається з загального уповільнення струму крові в малому колі кровообігу, порушення венозного кровотоку або циркуляції рідини в лімфатичної системи. 

Уповільнення течії крові в малому колі кровообігу призводить до обмеження кровопостачання тканин і появі передумови їх ураження целюлітом, але видимих ознак цього на даному етапі немає. 
Єдиним натяком на ранній целюліт можна вважати більш тривале, ніж звичайно, загоєння порізів і синців. 

Уповільнення венозного кровотоку призводить до затримування рідини в тканинах. Ток крові в малих венах і капілярах практично припиняється. У них виробляються такі шкідливі речовини, як, наприклад, арахідонова кислота, які дратують стінки цих кровоносних судин і викликають їх запалення. 

Уповільнення циркуляції лімфатичної рідини також сприяє скупченню її в тканинах, білок при цьому, що міститься в лімфі, починає осідати й утворювати волокна. 

Всі описані вище зміни відбуваються на клітинному рівні, і людське око побачити їх не може. Тим не менше, збій вже відбувся, і порушення нормального функціонування однієї із систем неминуче призведе до розладу всіх трьох. 

Дивіться далі