Плоский живіт. Програма мінімумОтримати плоский живіт, а з ним і впевненість у собі можливо. Проте це потребує певних зусиль і терпіння. Спеціальна дієта для плоского живота і фізичні вправи - це програма-мінімум, обов'язкова для виконання. У списку продуктів дієти для набуття плоского живота значаться: горіхи й насіння, бобові, свіжі овочі, нежирні або знежирені молочні продукти, каші на воді без додавання цукру, яйця, м'ясо птиці, риба, морепродукти, маслинова і соняшникова олія, свіжі фрукти, ягоди . У боротьбі за плоский живіт доведеться відмовитися від вживання в їжу деяких продуктів. Під заборону потрапляють солоні і зацукровані горіхи, смажені овочі, незбиране молоко, каші моментального приготування з добавками, супи швидкого приготування з пакетиків, маргарин, варення, джем, мед, цукор, м'ясні копчені продукти, рибні консерви, кондитерські вироби, шоколад.
Їсти необхідно 6 разів на день, але невеликими порціями. Основними прийомами їжі традиційно залишаються сніданок, обід і вечеря. Приблизно через дві години після основного прийому їжі влаштовують невеликий перекус, але не частіше трьох разів на день. Розмір порцій повинен бути помірним. Взагалі помірність вважається важливим принципом дієти для плоского живота, голодувати і переїдати не рекомендується. 

На час дотримання дієти для плоского живота необхідно відмовитися від алкоголю. Солодкі газовані напої та пакетовані соки з додаванням цукру теж доведеться виключити. З усього різноманіття напоїв слід віддати перевагу зеленому чаю і трав'яним чаям, вони прискорюють розщеплення жирів і допомагають спалювати калорії. Спеціальні трав'яні збори можна придбати в аптеці. 

Розвантажувальний день активізує обмін речовин і допомагає виводити шлаки з організму. Протягом одного розвантажувального дня необхідно випити два літри кислого молока і приблизно півтора літра негазованої мінеральної води. Крім кислого молока і води можна пити трав'яний чай. Якщо животик невеликий, то хороший результат розвантажувального дня можна буде відзначити вже наступного ранку. 

Щоб зробити живіт плоским однієї лише дієти недостатньо, необхідність фізичних навантажень очевидна. За допомогою спеціальних фізичних вправ необхідно прокачати м'язи живота, а потім постійно підтримувати їх в тонусі. Максимально зменшити жировий прошарок в черевній області вважається не менш важливим завданням. Комплекс вправ підбирається індивідуально, так як універсальних вправ для преса не існує. При складанні програми занять враховується вага, вік, конституція тіла, стан здоров'я, генетична схильність і інші фактори. 

Всі вправи для черевного преса традиційно можна розділити на три основних види: для верхньої частини преса, для нижнього преса і для косих м'язів живота. Займатися краще вранці на голодний шлунок або через 2-3 години після прийому їжі. Для досягнення максимального ефекту кожну вправу повторюють 20-25 разів. На початку тренувань бажано робити хоча б два підходи, поступово збільшують навантаження. 

Жировий прошарок на животі практично не забезпечується кров'ю. Кров, а точніше кисень що міститься в ній необхідний для спалювання жиру. Допомогти спалити жировий прошарок в області живота може допомогти бодіфлекс - популярна дихальна гімнастика. Бодифлекс заснований на глибокому діафрагмовим диханні в поєднанні з певними статичними позами. Завдяки глибокому диханню кисень активно надходить у кров і спалює жир, посилюється лімфоток, масажуються внутрішні органи, прискорюється обмін речовин. Крім того, вправи дихальної гімнастики допомагають підтягти м'язи живота. 

За додатковою допомогою для набуття плоского живота можна звернутися в салон краси. Професійний масаж проблемної зони, грязьові і водоростеві обгортання можуть виявитися дуже ефективними засобами у поєднанні зі збалансованою дієтою і правильно підібраними фізичними вправами. До боротьби за плоский живіт варто підключити водні процедури, такі як контрастний душ, гідромасаж, душ Шарко або просто регулярне плавання в басейні. Після тренувань і водних процедур рекомендується користуватися антицелюлітним кремом, його наносять на шкіру живота легкими масажними рухами. 

Ірина Рукавишникова

Дивіться далі