Антицелюлітний масаж в домашніх умовах

Оволодівши деякими навичками поводження з власною шкірою, багато антицелюлітних заходiв можна проводити в домашніх умовах. Одним з найбільш доступних і дієвих методів є антицелюлітний масаж. Правильне застосування антіцеллюлітного масажу дозволить домогтися наступних результатів:
Значно покращиться капілярний кровообіг. Стимуляція мікроциркуляції крові-одна з головних цілей, яку переслідує антицелюлітний масаж шкіри спеціальною щіткою. 
Поліпшиться обмін речовин між клітиною і міжклітинної рідиною. Це означає, що процеси харчування й оновлення клітин значно активізуються. 
Прискориця процес видалення продуктів обміну з міжклітинного простору. Це запобігає появi застійних явищ у внутрішньому середовищі організму. 
Значно покращиться циркуляція лімфи в організмі. Якщо ви пам'ятаєте, лімфатична рідина тече по судинах повільно і проти сили тяжіння. Ми в змозі прискорити цей процес "доставки" лімфи в лімфатичні вузли. Так ми завдамо вирішальний удар у боротьбі з горбами і ямками в проблемних зонах тіла.

Полегшиться виведення  зайвої води з тканин організму, зникнуть набряки. 
Прискориця процес загоєння і відновлення клітин. Пам'ятайте, що здоров'я і зовнішній вигляд шкірного покриву безпосередньо залежить від ефективності процесів оновлення клітин. 
М'язи розслабляться і звільняться від шлаків, а гарний м'язовий тонус завжди безпосередньо пов'язаний зі станом м'язової тканини. 
Відкриття пір шкірного покриву поліпшить дихальну функцію. Це виявиться в кращому функціонуванні внутрішніх органів. 
Поліпшиця структура і якість шкірного покриву в результаті стимулювання діяльності гормональних і сальних залоз. 
Поліпшення функціонування лімфатичної системи неминуче позначиться на підвищенні стійкості організму до різного роду захворювань. Оскільки лімфатична рідина-невід'ємна частина імунної системи організму, то рівень імунітету підвищиться. Перестануть мучити головні болі, простуди і грип. 

Основні прийоми антіцеллюлітного масажу  

Існує кілька основних правил, яких необхідно дотримуватися при антицелюлітному масажi: 
Антицелюлітний масаж проводиться легкими та плавними рухами. Починайте робити його повільно і поступово прискорюйте темп. 
Починайте масаж, коли м'язи абсолютно розслаблені і досить добре розігріті. Руки не повинні бути вологими або холодними. Якщо ви не використовуєте ніякого спеціального засобу для масажу, посипте руки тальком, щоб вони добре ковзали по шкірі. 
Тривалість антіцеллюлітного масажу півгодини-година, періодичність-не менше разу на тиждень. 
Масаж тіла робиться завжди знизу вгору у напрямку до серця. 
Ніколи не слід масажувати область паху, підколінну западину і верхню внутрішню частину стегон навколо лобка. 
Масаж живота здійснюється делікатно, особливо легкими рухами. Найкраще, якщо його виконає кваліфікований фахівець. 
За наявності серцевих захворювань, варикозного розширення вен і хвороб шкіри слід утриматися від антіцеллюлітного масажу й вдатися до інших видів лікування. 


П'ять основних способів антіцеллюлітного масажу 

Погладжування. Це легкий рух кінчиками пальців, яким починається і закінчується будь-який вид масажу. Полягає в простому погладжуванні пальцями тієї чи іншої області тіла. Даний прийом покращує кровообіг у капілярах. 

Розтирання. Відрізняється від погладжування тим, що при виконанні цього прийому пальці широко розставлені і щільно прилягають до шкіри. Розтирання підвищує тонус шкіри, зменшує товщину підшкірного жирового шару, а також активізує виведення рідини. На ногах даний масажний прийом виконується завжди знизу вгору, а на стегнах-круговими рухами. Не рекомендується при наявності великої кількості поверхових вен, а також при підвищеній ламкостi капілярів. 

Інший різновид розтирання виконується так: обхопіть кісточку обома руками, з'єднавши з одного боку великі пальці, а з іншого-мізинці. Тепер педнімайтесь до основи стегна, щільно притискаючи пальці, але не розминаючи тканини. Руки повинні тільки ковзати по шкірі. Такий масаж застосовується для кісточок, гомілок і колін. 

Натискання. Буває поверхневим і глибоким. У першому випадку обмежуються тим, що відтягують і відпускають шкіру, домагаючись розм'якшення верхніх покривів. При глибокому розминаннi захоплюють обома руками як можна більшe ділянку шкіри і підшкірних шарів і розминають, як тісто (уникайте дуже сильного тиску). Поступово руки зближуються. Цей прийом сприяє зникненню зон целюліту і повертає тонус м'язів. 

Поплескування. Складається з серії ударів різної інтенсивності. Удари наносяться суглобами стиснутих у кулак пальців або просто постукуванням пальцями по тілу. 


Антіцелюлітні масажні "захоплення" 

Прийоми у вигляді "захоплень" діють набагато ефективніше, ніж поверхневий антицелюлітний масаж, викликають більший приплив крові і тим самим активізують діяльність судин і благотворно позначаються на тканини. 

Досить 10 хвилин щоденних занять, щоб поліпшити стан шкіри. 

Хапальними рухами ви можете масажувати також передпліччя, коліна, живіт. Це рекомендується і після вагітності. 

Після процедури нанесіть будь-який антицелюлітний крем (але не перед масажем, так як ваші руки будуть ковзати і ви не зможете досить сильно захопити ділянки тіла). 


Чотири прийому антіцеллюлітного масажу 

1. Для живота, стегон, сідниць. Стисніть руку в кулак і кісточками пальців сильно проведіть по шкірі в напрямі зверху вниз, і назад, поки не виникне приплив шкіри і тіло не почне червоніти. (При наявності капілярної сітки слід обмежитися масажем, описаному далі в п.2-4). 
2. Для колін, стегон, сідниць. Скласти пальці разом і масажувати шкіру круговими рухами, злегка натискаючи на неї. Кругові руху роблять як кінчиками пальців, так і великими пальцями. 
3. Для внутрішньої сторони рук і стегон. Міцно захопити шкіру  пальцями і розгладжувати у напрямку знизу вгору. При цьому щипати слід не дуже сильно, щоб не виникли синці. 
4. Для живота, сідниць, стегон. Великим і вказівним пальцями рук утворюють трикутник і, сильно натискаючи, просувайте їх у гору в напрямі великих пальців. Потім розгладжуйте шкіру, рухаючи великими пальцями вниз. 


Антицелюлітний масаж за допомогою масажерів 

Для антіцеллюлітного масажу за допомогою масажерів потрібна спеціальна щітка з натуральної щетини з довгою зручною ручкою. 

Методичні вказівки при виконанні антіцеллюлітного масажу спеціальною щіткою: 
Найкращий час для антіцеллюлітного масажу-ранок після підйому або вечір, перед тим як лягти спати. Багато хто любить після масажу прийняти душ або ванну. В залежності від типу вашої шкіри починайте з м'якої щітки, а потім, коли шкіра звикне, використовуйте більш жорстку. 
Не масажуйте ті учаcткі шкіри, де є роздратування або пошкодження. Не масажуйте мокру або вологу шкіру: ви можете її розтягнути, що призведе до розтягування деяких ділянок. Завжди піддавайте масажу суху шкіру сухою щіткою. 
Масажувати можна спеціальною щіткою або руками. Існують також вібромасажери. І деякі з них дуже хвалять: мовляв, вони й зручні, і ефективні. 
Однак є одне маленьке "але": вібромасажери призводять до вібрації внутрішніх органів, що, у свою чергу, може спровокувати непередбачувані процеси в організмі. Наприклад, якщо використовувати такий масаж в районі живота, це цілком може викликати опущення матки. 

Так що краще не лінуватися і навіть у вік технічного прогресу пам'ятати про чудодійну силу людських рук. 


Антицелюлітний масаж з різними засобами 

Дуже ефективний антицелюлітний масаж із застосуванням морської солі і різними отшелушивающими речовинами (наприклад, подрібненими абрикосовими кісточками, крупномолотою кавою). Але такий масаж не можна робити частіше одного разу на тиждень. Сіль має сильний ефект, видаляючи зайву воду з тканин, покращуючи кровообіг, розігріваючи шкіру. Ви побачите і відчуєте поліпшення відразу. Причому найкращі скраби-це саме сіль і кава. 

Останнім часом з'явилися незвичайні засоби для антіцеллюлітного масажу-термоактивні гелі (креми); вони викликають локальний приплив крові в зонах нанесення, що здійснюється завдяки розширенню периферичних поверхових судин. Можуть застосовуватися і як самостійний антицелюлітний крем (без подальшого масажу). 

Через кілька хвилин після нанесення такого гелю спостерігається сильний тепловий ефект і шкіра червоніє (почервоніння проходить через півгодини). Кровообіг на такій ділянці посилюється, шкіра готова буквально "поглинути" все те корисне. що ми зробимо протягом цих 30 хвилин. ось тут і можна зробити грязьове або водорослеве антицеллюлитне обгортання або застосувати антицелюлітний крем з екстрактами кави. 

Будь-якому догляду за целлюлітною зоною має передувати видалення відмерлих клітин-пілінг, який можна зробити різними способами (при прийнятті водних процедур або перед душем; на суху шкіру): 
скористайтеся будь-яким кремом-скрабом для тіла (але краще, якщо в нього входять морська сіль, водорості, кава і т.п.); 
або щіткою середньої жорсткості з натуральною щетиною, рукавичкою з сизалю, кінського волосся; 
раз на тиждень проведіть більш жорсткий пілінг тільки морською сіллю (наприклад, морська сіль і оливкове масло плюс декілька крапель ефірного масла на вибір). 

Тепер шкіра готова з вдячністю сприйняти всі ті корисні компоненти, що ви нанесете. 

Ввітріть в проблемні зони антицелюлітний крем, сироватку, гель з термоеффектом і т.п. і помасажуйте (поки крем не вбереться, можна й трохи довше, якщо це не викликає роздратування; оптимальний варіант-5 - 10 хвилин на кожну ногу). 


Антицелюлітний масаж із застосуванням ефірних олій 

Це масаж із застосуванням ефірних олій здатних проникати через шкіру безпосередньо до органів, що мають потребу в лікуванні. Унікальна властивість ефірних олій-здатність гармонізувати, приводити до норми різні процеси в організмі. Наприклад, комбінація олій мигдалю, бергомота, перцевої м'яти, лаванди і мандарина дає приємне відчуття, діє бодряще, знімає напругу і приносить відчуття тепла і захищеності. 


Антицелюлітний медовий масаж 

Цей антицелюлітний масаж проводиться із застосуванням меду. Як ніякий інший, підсилює обмін речовин в шкірі і підшкірно-жирової клітковини, підсилює лімфовідтікання, що сприяє схудненню, зменшенню проявів целюліту. Мед, віддаючи біологічно активні речовини, адсорбує токсини і сприяє швидкому виведенню їх з організму. Різке поліпшення кровообігу в глибоких шарах шкіри і м'язах покращує живлення внутрішніх органів і тканин.

Дивіться далі