Дієта Лариси Доліної

Ларіса Долина - це справжня зірка. Колись давно вона була повною, кучерявою, як негритянка, і чудово співала джазові композиції. Зараз Долина - зразок гламуру: виточена фігурка, доглянуте обличчя і вишукані наряди. Але дивно, при цьому вона не розгубила чогось свого, особливого. Саме тому вона і привертає до себе увагу, її люблять, нею захоплюються і їй наслідують.
Дієта Лариси Доліної у деталях

Тривалість дієти - сім днів. Потім ще сім днів йде звичайне харчування. Не можна тільки вживати солодкого, жирного, мучного і гострого. Це так званий тиждень закріплення, після якого потрібно знов приступити до дієти, а потім чергувати дієту з «закріпленням» до тих пір, поки вага не знизиться до бажаних цифр.

Дієта виглядає так: 

Перший день дієти: 400 г печеної картоплі без солі і 0,5 л 1% кефіру (на весь день);

Другий день дієти: 400 г знежиреного сиру і 0,5 л 1% кефіру;

Третій день дієти - 400 г фруктів (будь-яких, окрім бананів і винограду) і 0,5 л 1% кефіру;

Четвертий день дієти - 400 г відварених курячих грудок без солі і 0,5 л 1% кефіру;

П'ятий день дієти - 400 г фруктів і 0,5 л 1% кефіру;

Шостий день дієти - 1,5 л мінеральної води без газу (для цього пляшку з водою необхідно відкрити напередодні);

Сьомий день дієти - 400 г фруктів і 0,5 л 1% кефіру;

Обов'язкові правила для дієти Лариси Доліної: 

- Продукти під час семиденної дієти замінювати не можна; крім зазначених продуктів можна за день випивати не більше 0,5 л кип'яченої води, а вранці - чашку чорної кави без цукру;

- Весь денний раціон ділиться на шість прийомів;

- Прийом їжі здійснюється в строго певний час (у 8, 10, 12, 14, 16, 18 годин); останній прийом їжі не пізніше, ніж за чотири години до сну;

- Перед кожним прийомом їжі приймається 50 мл настою трав (звіробій, ромашка, календула - стандартний пакетик трав'яного чаю на склянку окропу);

- Обов'язково щодня ставиться клізма.

Принципи побудови дієти Лариси Доліної 

Дієта побудована на принципі щоденного чергування білкової та вуглеводної їжі, що є гарним тренінгом для шлунково-кишкового тракту. При цьому значно обмежується обсяг і калорійність страв. У раціоні присутні білки, вуглеводи (в тому числі клітковина), вітаміни. Померти не можна і перший тиждень може навіть піти на користь, позбавивши нас від зайвої води (йдуть приховані набряки). Якщо після тижня такої дієти чітко дотримуватися принципів здорового харчування, рекомендованих Всесвітньою організацією охорони здоров'я (ВООЗ), то можна поступово схуднути дуже сильно і надовго.

Що стосується постійного повторення курсів, то навряд чи це раціонально, бо призведе до виснаження організму, порушення обміну речовин, а потім до швидкого відновлення, а можливо і збільшення ваги.

Дієта Доліної: за рахунок чого можна схуднути 

Щоб схуднути, потрібно витрачати енергії більше, ніж отримуєш. А набрати вагу можна від будь-якої їжі, навіть від фруктів: чим менше ми їмо, тим менше виділяється енергії (пристосувався наш організм зберігати енергію за тисячі років!), З'являється втома - ми менше рухаємося, підсумок - енергії надходить більше, ніж виділяється, накопичується жир.

Обмежувати білки, жири або вуглеводи безглуздо. Якщо обмежити вуглеводи, в «топку» підуть білки і жири, при їх розпаді утворюються шкідливі речовини, відбувається отруєння організму. В їжі мало білка - страждає імунітет (нескінченні застуди!), Шкіра стає сухою і в'ялою, волосся тьмяними, а нігті ламкими; худнемо за рахунок втрати білка м'язів. Зовсім без жирів теж не можна - вони необхідні для роботи печінки, всмоктування багатьох вітамінів, спалювання запасів жиру; але жиру повинно бути в їжі не більше 25% від добової калорійності. У жирному м'ясі, молоці, смажених продуктах і здобного тіста містяться шкідливі жири, в морепродуктах і рослинних оліях - корисні.

Здорове харчування за рекомендаціями ВООЗ 

Рекомендації ВООЗ побудовані за принципом світлофора. Зелене світло - їжа без обмежень; це хліб грубого помелу, цільні крупи і не менше 400 г на добу овочів та фруктів. Жовте світло - м'ясо, риба, молочні продукти - тільки знежирені і в меншій кількості, ніж «зелені» продукти. Червоне світло - остерігатися цукру, олії, кондитерських виробів (чим рідше, тим краще).

Цієї дієти можна дотримуватися все життя. Ну а періодично, якщо раптом відхилилися від своїх принципів і почали набирати вагу, можна тиждень і поголодувати як наша улюблена Лариса Доліна.

Галина Романенко

Дивіться далі