Горіхи для схуднення


Учені з Великобританії встановили, що кедрові горіхи ведуть до схуднення. Вони здатні знизити апетит, а значить і знизити кількість споживаних калорій.
Дослідження проводилися на групі жінок, що страждають ожирінням. Перед їжею жінкам давали екстракт кедрових горіхів. У результаті вони споживали менше їжі, швидше насищалися і, як наслідок, худнули. 

Кедрові горіхи стимулюють вироблення гормону холецистокинина. Цей гормон сигналізує мозку про те, що організм вже ситий, і настав час припинити їсти. 

Такою ж властивістю володіє і волоський горіх (і його масло)!

Горіхи для схуднення 

Звичайно, горіхи - дуже цінний і поживний продукт (в них містяться цінні білки, жири, корисні вітаміни та мікроелементи), а по калорійності з ними ні зрівняється ні один продукт. 

Мало того, горіхи, так само як і насіння, дуже «заразні»: чи варто з'їсти один, як рука тягнеться за другим і третім ... 

Три «зайвих» волоських горіха в день дають за рік приріст ваги в 4,5 кг! 

А значить ми повинні з'ясувати: як ставитися до горіхів у період схуднення? 

Існує один поширений міф: якщо замінити м'ясо в раціоні горіхами, то можна схуднути. 

Звучить непогано, насправді калорійність горіхів перевищує м'ясні продукти через наявність рослинних жирів. 

А якщо ти не будеш їсти м'ясо, то рослинний білок тобі потрібен, а значить потрібно чітко прорахувати кількість уживаних горіхів на добу, щоб не набрати зайвого. 

Крім усього іншого, горіхи досить важко перетравлюються, а дітям до 3-х років їх взагалі не рекомендується їсти - в дитячому організмі ще не вистачає необхідної кількості ферментів для обробки і засвоєння горіхів. 

Горіхи для схуднення: скільки вішати в грамах? 

З калькулятором у руках уважно підраховувуй, скільки калорій можна дозволити собі, гризучи горішки. 

20г очищених горіхів (120-140 калорій) - це прийнятна доза калорій, щоб перекусити. 

60г (400 калорій) - аналог повноцінного обіду. 

А 100г і більше - справжнє переїдання. 

За день можна дозволити собі максимум 30г горіхів, а якщо ти мариш ідеєю про схуднення, то норму потрібно знизити до 15-20 г - це приблизно 6-7 середніх горішків. 

А найкраще це мінімальну кількість горіхів додати у фруктово-овочевий салат. Поїдаючи їх у страві, рука не буде тягтися за додатковою порцією горіхів. 

А ось горіхи з солодощами, шоколад з горіхами, солодкі горіхові пасти, щербети краще взагалі виключити з раціону-союз «горіхи + солодощі» ставлять жирний хрест на тонкій талії. 

Користь горіхів для тих, що худнуть 

Пам'ятайте, що небезпечні не горіхи, а переїдання! Здоровим людям для профілактики 5-6 горіхів на день не тільки не завадять, але будуть дуже корисні, і ніяк не вплинуть на масу тіла. Так що, худнути з горіхами можна! 

Дійсно горіхи дуже поживні і містять багато жиру. У 30 грамах горіхів в середньому міститься 170 калорій і 15 грам жиру. Однак жири бувають різні: насичені (2%) і ненасичені (98%). 

Ненасичені жирні кислоти також підсилюють термогенез в тканинах. 

Калорії спалюються з виділенням тепла і не відкладаються у вигляді жирових запасів! 

Дослідження показують, що всупереч поширеній думці, горіхи більше пов'язані з схудненням і стабілізацією ваги, ніж з повнотою. 

Горіхи викликають насичення, пригнічуючи апетит, що в результаті призводить до скорочення загальної кількості споживаних калорій, тобто до схуднення. 

Цей ефект особливо помітний у цілісних горіхів. Горіхові олії дають більше калорій і легше засвоюються. 
Одне з досліджень виявило, що споживання арахісу протягом 20 тижнів призвело до зростання енерговитрат в спокої на 20%. 

Крім того, дослідження показали, що, завдяки наявності магнію, горіхи допомагають боротися з діабетом II типу
Так що не піддавайтеся помилковим думкам про шкоду горіхів для схуднення. Відмовлятися від їх вживання тривалий час, щонайменше, нерозумно! 

Дивіться далі