Як підібрати зачіску

Напевно, одним з головних елементів нашого образу є зачіска. Від того, що «твориться» на голові залежить багато що, і навіть гарний макіяж не врятує, якщо з волоссям не все гаразд. Тому дуже важливо підібрати зачіску яка відповідає Вашому типу обличчя. 

Взагалі, для підбору зачіски слід спиратися на два основні показники: форма обличчя і структура волосся. Перше необхідно, для того що б наблизити форму до ідеалу, яким вважається овал, друге - для того, що б обрану зачіску можна було робити без остраху, що вона розвалиться найближчим часом. 
Якщо тільки зачіски не достатньо, що б скорегувати овал обличчя, то її доповнюють відповідним макіяжем.
Типові форми 

Косметологами давно встановлені основні типи обличч, все, що потрібно від вас, це визначити свій тип. Зробити це не складно, просто слід подивитися у яку геометричну фігуру вписується найбільш ідеально ваше обличчя. Ідеально, значить не залишається «просвітів», лінії точно повторюють контур обличчя. З плавних (м'яких) рис, це коло, груша, овал, сердечко. І гострокутні (жорсткі), це ромб, трикутник, квадрат, прямокутник. Підбирати свій тип слід при гладко зачесаному волоссi і без чубчика. 
Ось від цього і слід відштовхуватися при виборі зачіски. 

Кому що йде 

Тепер розберемося, які особливості повинні бути в зачісці для кожного стилю обличча. 

Кругле обличча. Таку форму необхідно трохи витягнути. Зробити це можна за допомогою «вертикальних» зачісок. Тобто волосся повинне лежати уздовж обличча. Це можуть бути пряме волосся або з рівномірною завивкою на середні бігуді. Слід уникати дуже дрібних або занадто пишних кучерів. Довжина волосся повинна бути не менше ніж до лінії плечей. 

Грушоподібне обличча. Тут для додання овалу необхідно візуально розширити верх. Тобто підійдуть укорочені стрижки. Довжина волосся до мочки вуха або вище. Наявність чубчика, і кладка «шапочкою», що б волосся лежало піднесено і пишно. 

Овальне обличча. Це ідеальна форма обличчя, її не треба коригувати, тому можуть застосовуватися будь-які стрижки і зачіски, що повністю відкривають риси обличчя. Це може бути гладко зачесане волосся, кінський хвіст. Чілку власникам такого особи вистригати немає необхідності. 


Обличча сердечком. Для цієї форми обличчя, так само як для грушоподібної потрібно додати горизонтального обсягу. Але лінія повинна бути прокладена не верхнiї, а в нижній частині обличчя. Отже короткі (вище мочки вуха) стрижки вам не підійдуть. Довжина волосся повинна бути не менше ніж до підборіддя. Це може бути каре, каре на ніжці і інші його варіації. Бажано не робити завивок у верхній частині волосся. При прямjve волоссі слід загинати кінчики усередину, утворюючи лінію овалу. 

Ромбовидне обличча. Вимагає так само орієнтир на горизонтальні лінії, але їх повинно бути двi. Верх і низ. Вони повинні бути пишними, об'ємними. Можливо, верх вирівняти за рахунок густого піднятого чубчика, а низ за рахунок додання об'єму кінчиків. 

Трикутне - верх. Створюємо горизонтальну лінію в нижній частині обличча, за рахунок подовженої стрижки і об'ємних кінчиків. 

Трикутне - низ. Підійдуть короткі об'ємні стрижки, а от довге волосся краще не відрощувати. Або компенсувати довжину за рахунок густого чубчика. Є стрижки при яких верх робиться коротким, а частину волосся, ближче до основи голови довгими. 


Квадратне обличча. Для них підходять вертикальні зачіски, як при круглій формі. Але, обов'язково потрібно постаратися згладити кути, цього можна досягти за допомогою чубка і завитих всередину кінчиків. Можна використовувати дрібні і пишні кучерики на довгому волоссі. 

Прямокутне обличча. Таке обличча вимагає тільки згладжування кутів. Для цього потрібно робити об'ємні зачіски, чубок. 

Йдемо в салон 

Після того, як зачіска обрана, необхідно піти в салон і втілити її в життя за допомогою рук перукаря. Ось тут починається другий великий і складний етап роботи. Одна справа придумати і підібрати, а друге пояснити це іншій людині, нехай навіть і професіоналу. Адже одна і та ж зачіска може мати кілька варіантів виконання. І будь-яка дрібниця може все зіпсувати. 
Тому відправляйтеся в салон тільки у відмінному настрої. Нехай нова зачіска стане доповненням до нього, а не способом підняти настрій. 
Якщо Ви не впевнені у виборі, підіть у салон, в якому можна отримати попередню консультацію та визначитися разом з фахівцем. Можливо, у них є перуки, і Ви зможете приміряти вподобану «зачіску». 


До речі, для такої примірки є спеціальні програми, але для їх точності необхідно зробити фото строго в анфас, з гладко зачесаним волоссям по всій голові. Дивіться далі