Спорт і харчування


Як правило, ми починаємо займатися спортом з однієї причини - це невдоволення своїм тілом. Одні прагнуть скинути зайву вагу, інші - наростити м'язову масу. Але в будь-якому випадку вам доведеться переглянути своє харчування. 


Частіше за все, починаючи активно займатися спортом, ми різко зменшуємо кількість споживаної їжі, що в підсумку веде тільки до безсилля, втоми і втрати всякого бажання що-небудь робити. Якщо ви прагнете до серйозного збільшення м'язової маси, то, звичайно, без жирного сиру, молочних продуктів і м'яса не обійтися. Але для підтримки гарної фізичної форми «налягати» треба на вуглеводи. Спалити білки - завдання не з легких, навіть при дуже інтенсивних фізичних навантаженнях. Вуглеводи  швидко перетворюються на енергію і також швидко згоряють. При цьому м'язи працюють добре, і ніяких зайвих жирових відкладень не відбувається. 

Намагайтеся їсти за 1,5-2 години до майбутнього тренування. Ви можете дозволити собі банани, картоплю, м'ясо, рибу, хліб, рис, шоколад - ці продукти миттєво підвищують рівень цукру в крові і швидко віддають енергію організму. Після тренування відчуття ситості вам дадуть макарони, вівсянка, апельсини. Йогурт, молоко, яблука, сливи, курага підійдуть як перекус у вечері, або ними краще поснідати. Якщо вам потрібно схуднути, то краще, щоб у вашому раціоні було більше м'яса птиці, риби, овочів і фруктів (крім бананiв і винограду). Менше вживайте хліба та картоплі, виключіть солодке, замінивши його сухофруктами, балуйте себе іноді гірким шоколадом. Відмінне джерело енергії - крупи, так що переходите на каші, зварені на воді. 

Після аеробного тренування обмежтеся яблуком, через годину можна з'їсти вівсяну кашу або гречку, через 1,5-2 години після каші - сир, риба, на вечерю - овочі. Після силового тренування утримуватися від їжі як раз не потрібно! Інакше ваші заняття втратять сенс. Ви лише трохи спалите жир, але приросту в силі, щільності м'язів не буде! Важливо, щоб у прийнятої вами після тренування їжі не містилося жиру. Це може бути куряча грудка, білки яєць, телятина. 

Не забувайте, що від того, чи хочете ви схуднути або наростити м'язи, ви підбираєте і характер тренувань, і харчування. 

Дивіться далі