Гімнастика для очей: покращуємо зір


Очі деяких людей напружуються уві сні більше, ніж під час неспання. Щоб зняти таку напругу, потрібно вранці виконати комплекс вправ.
Ранкові вправи для очей 

Глибоко дихаючи, потягніться в ліжку і перекотіться кілька разів з боку на бік. Це сприяє розслабленню хребта і стягнутих під час сну м'язів. 
Широко розкрийте очі і рот - 4 рази (розслабляються м'язи щелеп - багато сплять з міцно стиснутими зубами). 
Міцно примружтеся 6 разів, потім зробіть 12 легких моргань, щоб підготувати повіки до роботи на цілий день. Протягом дня потрібно часто легко моргати. 

Вправа "Лист носом» - розслаблення м'язів задньої частини шиї та основи черепа. Закрийте очі і, використовуючи ніс як подовжену ручку, пишіть що-небудь у повітрі. «Лист носом» можна використовувати як першу допомогу при появі напруги в ході дня. Тримайте очі злегка прикритими, тоді під повіками почнеться мимовільний рух очей з частотою близько 70 разів на секунду. Зір, після того, як ви відкриєте очі, здасться вам гостріше. 

Вправа для брів. При напрузі в очах важкі брови іноді нависають над очима. Підніміть брови. З'явилося  у вас якесь відчуття у верхній частині вух? Робіть вправу, поки таке відчуття не з'явиться. Тепер викликалйте таке ж відчуття у вухах, не підводячи брів. Коли ви зможете домагатися цього, вся тяжкість автоматично підніметься з очей і позбавить їх від свого тиску. 

Пальцеві повороти. Тримайте вказівний палець перед своїм носом і рухайте головою з боку в бік, переконуючи себе, що палець рухається. Виконайте цю вправу 20-30 разів, поперемінно відкриваючи і закриваючи очі. Ця вправа знімає напругу

Лежачи на спині, зробіть пальмінг протягом 5 хвилин, підсунувши під лікті подушку. 

Встаньте з ліжка і зробіть вправу «Великі повороти» протягом двох хвилин. 

На виконання цих восьми вправ вам знадобиться всього 10 хвилин. 

Увечері перед сном завжди робіть пальмінг протягом декількох хвилин. Це дасть можливість вашим очам відпочивати під час сну. 

Правильні звички зору 

- Моргайте і продовжуйте рух, безперервно і автоматично; 

- Дихайте легко і безупинно; 

- Переводите погляд з ближніх на віддалені предмети і назад; 

- Під час розглядання предмета збуджувати в собі інтерес, подорожуючи по ньому очима; 

- Сприймайте побачене без зусилля; 

- Часто закривайте очі, щоб дати їм відпочинок. 

Як правильно виконувати вправи 

Буває так, що при виконанні  вправи ви домоглися протилежного результату не дивлячись на те, що дуже старалися. Це говорить про те, що ви не приділили достатньо часу розслабленню, пальмінгу, у той час, як він дуже важливий. 

При виконанні вправ зір поліпшується поступово. Спочатку може наступити швидке поліпшення, потім затишшя, але, незважаючи на це, потрібно постійно робити гімнастику для очей і тільки тоді ви відчуєте дійсно хороший ефект. 

Як правильно дивитися телевізор 

Перегляд кінофільмів корисний для очей, тому що сприяє вібрації нервів сітківки. Фільми неможливо дивитися пильно, а саме пильне смотреніе сприяє зниженню зору. Для тих, хто відновлює свій зір, телепередачі та кінофільми являють собою справжне тренування для очей. Не варто тільки дивитися все підряд по кілька годин. 

Дивимося фільм

Відстань від екрану має бути зручною при вашому стан зору. 
Сідати краще навпроти екрану, а не збоку. 
Голову потрібно тримати прямо, спираючи її на хребет. Не нахиляйте голову вперед. 
Під час перегляду фільму потрібно глибоко дихати і частіше кліпати. 
Переміщайте очі по всьому екрану, не затримуючись на одному місці. 
Під час перерви м'яко прикривайте очі на короткий час, щоб дати їм відпочити, розслабити м'язи очей і підкріпити нерви сітківки. 

Зір і комп'ютер 

Для тих, хто багато часу проводить за комп'ютером, потрібно дотримуватись наступних правил: 

- Екран повинен розташовуватися трохи вище за рівень ваших очей. 

- Робоче місце повинне бути освітлено достатньо, але не дуже яскраво, світ не повинен потрапляти вам в очі; 

- Щоб наблизити яскравість освітлення до яскравості свічення екрану комп'ютера, стіни кімнати можна пофарбувати в блакитний колір; 

- При роботі за комп'ютером необхідно робити паузи (1 година роботи - 15 хвилин відпочинку). 

Гімнастика для тих, хто багато працює за комп'ютером 

1. Сильне зажмуріваніе, після чого широко відкрийте очі. 

2. Обертання очей (подивитися вгору, вниз, вправо, вліво, не повертаючи голови) спочатку в одному, а потім в іншому напрямку. 

3. Часте моргання протягом 1-2 хвилин. 

Напружений стан очей підриває нервову систему людини. Коли робота очей відновлюється, істотні зрушення на краще відбуваються у всій нервовій системі. Ви відчуєте це. 

Галина Романенко

Дивіться далі