Голодування. Голодування для схуднення

Що таке голодування? Це свідома або вимушена відмова від прийому їжі. Але їжа - це паливо для нашого організму. Якщо не підкидати в піч дров, причому постійно, вогонь погасне. Так само як і людське життя. Тоді на чому ж заснована система лікувального голодування або схуднення шляхом голодування

Друге твердження, до речі, більш ніж помилково. Вибираючи повну відмову від їжі з метою виправити недоліки своєї фігури, ми наносимо непоправну шкоду своєму здоров'ю. На перший погляд, куди простіше? Перестав їсти - скинув вагу. Але разом з кілограмами ви «скинете» своє здоров'я, якщо так необдумано, однобоко підійдете до процесу схуднення або, якщо хочете, оздоровлення свого організму. 
Тому правильніше використовувати термін «лікувальне голодування». Тому що, якщо не підходити до відмови від їжі як до процесу лікування, то голодування перетвориться на процес катування. Отже, все по науці. «.... Про душу подумати» 

Спочатку - емоційний настрій. Ви повинні перед початком голодування кілька днів привчати себе до думки, що відмова від улюблених продуктів - справа зовсім не страшна, а природна. Переконуйте себе, що очищення вашого організму і є нагорода за  переживання з приводу не з'їденого бутерброда з ковбасою. Зверніться до переживань духовних, займіть свої думки тим, що вам дорого в моральному плані. Релігія, виховання дітей, любовні переживання. Тобто все те, що у звичайному житті, без голодування, змушує нас перестати зводити їжу в ранг культу. Адже ви, коли переживаєте, наприклад, любовне хвилювання, навряд чи думаєте про ситний обід. У цьому плані дуже добре налаштовують себе на голодування віруючі люди. Згадайте про регулярні церковні пости. Ваш правильний емоційний фон перед початком голодування забезпечить правильну реакцію головного мозку на стрес, викликаний відмовою від прийому їжі. Правильна реакція полягає в тому, що мозок не розпізнає небезпеку і перестане посилати сигнали голоду, відповідно перестане виробляти гормони стресу. 

«Увага! Відкривається друге дихання » 

На третій день голодування починає активно вироблятися гормон серотонін, разом з ним у голодуючого прокидаються відчуття внутрішньої гармонії та задоволеності, посилюються почуття нюху і дотику. Цю реакцію організму легко пояснити. При звичайному режимі харчування наш організм багато сил витрачає на перетравлення їжі, а під час відмови від неї, зекономлена енергія йде на зцілення від недуг і саморегуляцію організму. 

Голод буває різний 

Система лікувального голодування допускає кілька підходів. 

Перший і строгий. Повна відмова від їжі в будь-якій формі. Щоденний раціон складається з 2-3-х літрів води або трав'яного чаю. У лікарів набагато більше розуміння знаходить інший підхід до голодування. Коли пацієнт щоденно споживає 500 ккал через рідку їжу: білки (молочна сироватка, соєве молоко), мінерали та вітаміни (овочеві бульйони і свіжі фруктові та овочеві соки), жирні кислоти (рослинна олія холодного отжима). Ця форма голодування організмом переноситься легше і завдає набагато менше шкоди. 

Насправді, методів і видів голодування безліч, але всі вони, так чи інакше, перегукуються один з одним, а їх назви говорять самі за себе. Тижневе голодування, одноденне голодування, голодування на воді, сухе голодування, тривале голодування, повне голодування. 

Лікарі рекомендують у середньому голодувати протягом семи днів. А починати перехід на нормальне харчування поступово. В останній день голодування можна і потрібно в обід з'їсти яблуко, ретельно його пережовуючи, а на вечерю - овочевий суп. Курс голодування краще проводити 1-2 рази на рік, але це не рекомендується робити взимку, в розпал респіраторно - вірусних захворювань. 

Жити, щоб худнути або худнути, щоб жити? 

Перше, що спадає нам на думку, коли ми розуміємо, що прийшла пора худнути, а не відмовитися від їжі взагалі? Здавалося, чого простіше, не береш їжу - зайві кілограми залишають твій організм. Треба ж йому, бідному, чимось харчуватися. Так нехай їсть свій, рідний, підшкірний жир! Причину наших моральних страждань! У таких судженнях є частка істини. Але не все так просто. По-перше, різке зниження ваги приводить до незворотних наслідків в організмі. По-друге, кілограми, які тануть буквально на очах під час голодування, так само швидко повертаються на свої місця після закінчення курсу. І ще прихоплюють із собою кілька кілограммчіков «про запас», щоб підстрахуватися: а раптом ви знову почнете проводити експерименти з харчуванням? І тоді результат виходить ще більш плачевний, ніж спостерігався на самому початку шляху! 

Єдиний вихід для вас, якщо ви все ж вирішили вжити кардинальних заходів до  зайвої ваги і «вижити» кілограми голодуванням - змінити не тільки схему живлення - але і свою свідомість. Налаштовуватися на повну перебудову свого способу життя. Щоб повернення до тих, хто снідає, обідає та вечеряє, не стало для вас болісно боляче. А перебудова полягає в постійної (!) відмовi вiд переїдання, від усякого роду надмірностей, від кави та нікотину, у зведеному до мінімуму прийомі алкоголю. І, звичайно ж, у підвищеної рухової активності. 

Творець сучасної системи лікувального голодування американець Поль Брегг стверджував, що людина може обходитися без їжі 2-3 тижні, що принесе організму тільки користь. На підтвердження його слів наведемо факт: Брегг прожив до дев'яноста п'яти років, і смерть його наздогнала під час заняття віндсерфінгом. Так чим же ми гірші? 

Марина Сонячна

Дивіться далі