Цигун для схуднення

В даний час існує безліч способів схуднути, але найбільш поширеними є дієти, спорт і прийом різних харчових добавок. Але це допомагає далеко не всім. Буває, що людина і спортом займається, і їсть небагато, і препарати різні приймає, а вага тримається на одному рівні. У такому випадку має сенс звернутися до менш популярним, але від того не менш, а можливо, і більш ефективним способам і методиками. Одним з таких способів може стати гімнастика цигун - старокитайська система оздоровлення і вдосконалення розумових і фізичних можливостей людини. Що ж являє собою ця система цигун і як вона може допомогти схуднути? 

Слово «цигун» - означає «уміння керувати диханням і внутрішньою енергією». За допомогою спеціальної гімнастики і дихальних вправ люди, що практикують цигун заняття, вчаться управляти внутрішньою енергією - вона називається «ци». Завдяки цигун вправам людина здатна позбутися від хронічних хвороб, зміцнити здоров'я, придбати гнучкість, стати більш енергійним, навчитися жити в гармонії з навколишнім світом. 

Заняття цигун сприяють нормалізації роботи всіх органів і систем людського тіла. А якщо організм правильно функціонує, то поява зайвої ваги йому не загрожує. По-перше, це відбувається завдяки нормалізації роботи всіх органів шлунково-кишкового тракту. По-друге, пропадає підвищений апетит, а отже, і переїдання. Ви можете запитати: «а як бути тим, у кого зайва вага вже з'явилася?» Відповімо - ви неодмінно схуднете. Завдяки цигун терапії поліпшується кровообіг, тканини насичуються киснем, відбувається спалювання жирових запасів. До того-ж цигун, як і будь-яка інша повноцінна оздоровча система, дає рекомендації щодо харчування і спортивних вправ. 

Правильне харчування, слідуючи практиці цигун, це гармонічне поєднання в їжі п'яти смаків: солодкого, гіркого, кислого, солоного і гострого, а також уміння «слухати» свій організм і розуміти його потреби. Тому тим, хто вибрав техніку цигун, щоб схуднути, тільки спочатку потрібно буде зробити над собою зусилля і відмовитися від жирної і висококалорійної їжі - чіпсів, булочок, копченостей. Потім вам цього просто не захочеться. Майстри цигун рекомендують їсти сою замість м'яса і вечеряти за чотири години до сну. В іншому, харчуйтеся як звикли, ніяких жорстких вимог до їжі немає. 

Є і спеціальна цигун-гімнастика, спрямована на зниження ваги. Це комплекс вправ, які виконуються в спокійному темпі спрямованi на опрацювання різних груп м'язів. Дихання цигун передбачає спеціальну систему. Майстри цигуна для початківців радять для початку приступити до вправ у зв'язці "йога-цигун". Важко повірити, що худнути можна без серйозних фізичних навантажень, але варто зайнятися цигун, і ви переконаєтесь, що це дійсно так! 

Цигун-масаж теж може чудово допомогти в боротьбі із зайвою вагою. Але цей вид масажу відрізняється від інших тим, що вимагає активної роботи не тільки від масажиста, а й від клієнта. Звичайно, хороший майстер здатний провести курс процедур (жорсткий цигун), в результаті яких клієнт схудне, особливо якщо зайва вага була невеликою. Але без внутрішньої роботи, без прагнення до здоров'я і гармонії вага все одно повернеться. Тому цигун лікувальний масаж краще всього використовувати тим, хто дотримується цієї оздоровчої системи. Оздоровчий цигун впливає не тільки фізично, але й духовно. 

Протипоказань до вправ і масажу цигун зовсім небагато - це гнійничкові ураження шкіри, кровотечі і загострення запальних захворювань. Важливо відзначити, що практики цигун, особливо під наглядом досвідченого майстра, практично не мають побічних ефектів. Болем, сильним стомленням та іншими негативними проявами заняття цигун теж не супроводжуються. Китайська гімнастика цигун практично безпечна. 

У цій статті ми розповіли лише основи того, що таке цигун, і як, займаючись цигун, скинути зайву вагу. Але сподіваємося, що цього достатньо, щоб серйозно зацікавити вас ціею дивовижною системою, яка може допомогти не тільки схуднути, але досягти здоров'я, гармонії і довголіття.

Дивіться далі