ПілатесПілатес є систематичним тренуванням для зміцнення мускулатури і хребта. Вправи можна робити без додаткового інвентарю. Методика пілатес була розроблена німецьким фізіотерапевтом Йозефом Хуберта пілатес. Спочатку він називав розроблений метод Contrology, тому що основним правилом пілатеса є контроль роботи всього тіла за допомогою дихання.
Ким тільки не працював Йозеф Хуберт Пілатес у своєму житті. Він був і гімнастом, і водолазом, займався бодібілдінгом, працював в цирку, в Англії був один час боксером, займав посаду тренера по самообороні в Скотланд Ярді. На початку Першої світової війни Джозеф Пілатес був узятий в полон. В цьому вимушеному перепочинку він почав інтенсивно займатися розробкою програми фізичних вправ, спрямованих на поліпшення загального стану тіла. Джозеф Пілатес займався йогою, вивчав рухи тварин, і навчав сопленніков розробленому ним методу. Завдяки заняттям пілатесом сопленнікі пережили хвилю Іспанського грипу в 1918 році. 

Після війни Пілатес повернувся до Німеччини і став співпрацювати з фахівцями, які займаються підготовкою фізичних вправ, наприклад, з видатним тренером Рудольфом фон Лабан. У 1853 році Йозеф Пілатес емігрував в Нью-Йорк. У будівлі Нью-Йоркського балетного центру він відкрив за порадою Лабана свою студію, що ще раз доводить близькість методу пілатес і танцю. Пілатесом почали займатися танцюристи, спортсмени та зірки кордебалету. Останнім часом пілатес став модною тенденцією і викладається в більшості фітнес клубів. 

Зараз немає жодних чітких критеріїв або іспитів для підготовки викладачів з пілатесу. Тому кваліфікація тренерів з пілатесу різна. 

Сам метод пілатес заснований на центрованому тренуванні тіла, навантаження спрямоване насамперед на глибоко розташовані, невеликі, більш слабкі групи м'язів, які служать для підтримки правильної постави. Тренування пілатес включає в себе розтяжку, силове навантаження і правильне дихання. Заняття пілатес дуже показані для реабілітації після аварій. Дуже важливо професійне введення в методику пілатес, щоб уникнути помилок в рухах і найголовніше - в диханні. 

Але в будь-якому разі небезпека отримання травм під час пілатеса практично дорівнює нулю.

Дивіться далі