Кремлівська дієта

Ореол таємничості та елітарності оточував Кремлівську дієту досить довго. Спочатку її називали дієтою американських астронавтів, оскільки в її основу була покладена система харчування, викладена в книзі «Умови ефективності харчування, які застосовуються при розробці раціону військових і астронавтів США». Автор цієї дієти - доктор Роберт Аткінс (1930-2003). Ним же було розроблено багато інших дієт, за допомогою яких успішно скинули вагу зірки Голівуду і шоу-бізнесу.
Ходили чутки, що за допомогою кремлівської дієти багато столичних політикiв в Росії змогли значно скорегувати свою вагу. Назвою «кремлівська» дієта зобов'язана своїм шанувальникам - представникам урядових кіл Росії, серед яких були мер Москви Юрій Лужков, його прес-секретар Сергій Цой, міністр внутрішніх справ Рашид Нуграліев і голова Держдуми РФ Борис Гризлов. Подейкують, що і президент Росії, Дмитро Медведєв придбав спортивний вигляд, сидячи на цій дієті. Обростши чутками і версіями, цей принцип низьковуглеводного харчування знаходить все більше прихильників і набуває зростаючу популярність.

У чому ж суть кремлівської дієти?

З одного боку харчування передбачає низьке споживання вуглеводів, з іншого - дозволяється їсти досить калорійні продукти - сало, ковбасу, яйця, майонез, сметану, сир і смажене м'ясо.

Чому ж зниження вживання вуглеводів призводить до значної втрати ваги? Адже ще зі шкільної лави ми пам'ятаємо, що вуглеводи - джерело енергії. Однак при зниженні споживання вуглеводів організму доводиться витрачати внутрішні резерви, так поступово починає витрачатися жировий запас. Отже, важливо не те, скільки чоловік з'їв, а скільки він при цьому використав в їжу вуглеводів.

В основі кремлівської дієти за одиницю виміру вуглеводів прийнята 1 умовна одиниця, що дорівнює 1 граму вуглеводів. У день, згідно з цією дієті, людина не повинна спожити більше 40 у.о. Щоб організм перебудувався поступово, спочатку потрібно всi вуглеводи ретельно підраховувати і намагатися не набрати їх більше 40. Для збереження ваги після дієти - не більше 60 в день.

При зниженні споживання вуглеводів в організмі людини починається падіння рівня глюкози в крові. Саме тоді і починають жирові запаси перероблятися на глюкозу. Згідно з кремлівською дієтою білки можна споживати в будь-якій кількості. Щоправда, міра потрібна у всьому, інакше при більшому, ніж до дієти, споживанні білків організм може накопичити азот, що негативно позначиться на загальному стані здоров'я.

З раціону повністю виключаються крохмало-і цукровміснi продукти. Крупи, цукор, шоколад, випічка, хліб, картоплю на час дієти зводяться до мінімуму. Правило 40 у.о. на день і не більше - свята святих кремлівської дієти.

Як же дізнатися, які продукти і скільки містять вуглеводів? Для цього існують таблиці змісту вуглеводів у 100 гр продуктів, знайти їх в інтернеті неважко. Крім того, корисно знати, що курячі яйця, м'ясо, сир, ковбаси, риба, сосиски не містять вуглеводів зовсім, а в майонезі, сметані і сирі їх зовсім небагато. Можна пити чай без цукру, сухе вино і навіть горілку. Парадокс: по суті, алкоголь - вуглеводи, а його дієта дозволяє включати в раціон, тоді як порція помідорів або зеленого салату повинна бути зведена до мінімуму.

Що ж виходить? З одного боку, людина, сідаючи на таку комфортну дієту, практично не відчуває мук голоду і супутні депресивні стани - дратівливість, пригніченість. З іншого боку,  відмовляє собі в обмеженому списку продуктів, без яких можна прожити. Саме через легкості сприйняття дієти цей принцип харчування придбав таку популярність.

У кремлівської дієті є ще одне «але». Ті самі 40 грамів вуглеводів можна вживати окремо від білкової і жирної їжі, через 1,5 - 2 години. Видима легкість дієти з часом доводить зворотне. У людини роками виробляються гастрономічні пристрасті. Як же важко буває відмовитися від картоплі і макаронів, від овочів і фруктів!

Лікарі борються за збалансоване харчування, тільки в цьому випадку організм буде здоровим. Поки точаться суперечки «за» і «проти», варто відзначити, що будь-яка дієта - явище тимчасове. І добре її проводити періодично, скажімо, перед настанням купального сезону. Великий мінус Кремлівки виражається в тому, що при надходженні білка без вуглеводів організм починає швидко втомлюватися, з'являється апатія, млявість.

Ефективність дієти зросте, якщо не тільки вважати вуглеводні бали, а й обмежувати харчування по калорійності. Останній прийом їжі за 4 години до сну допоможе швидше скинути вагу.

Протипоказаннями для кремлівської дієти можуть бути хронічні захворювання серця і судин, шлунку, нирок. При хронічних захворюваннях дієта може завдати непоправної шкоди.  Вагітним жінкам варто взагалі забути про такий режим харчування, перед ними стоїть інше завдання - народження здорової дитини.

Бажано перед початком дієти зробити аналіз крові і повторити його під час дієти і після неї. Перед початком дієти необхідно проконсультуватися з лікарем - дієтологом. Головний принцип будь-якого схуднення - не нашкодь! Похідні за Аткінсом може спровокувати різні розлади.

Будь-яка дієта - це не тільки обмеження якихось продуктів харчування, це регулярні заняття спортом і фізичними вправами. Тільки в цьому випадку скинута вага не відіб'ється на зовнішності порожніми мішками втраченого вантажу. Дієта повинна нести здоров'я, а не забирати останні сили і красу.

Жанна Пятірікова

Жіночі Штучки з сайту: Женский журнал Beautynet - красота, мода, здоровье

Дивіться далі